| anonim_4396 a întrebat:

Care este religia principala in galaxia noastra?

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Religia Creatorului universului, religia creștină.

| RAY a răspuns:

Ateismul,toti din tot universul ne nastem atei =fara religie, credinta apoi suntem îndoctrinați, nu neg ca omul simte nevoia de a explica lucruri prin gandirea magica https://www.descopera.ro/......nduc-viata
https://www.youtube.com/watch?v=1ZYbU82GVz4&t=5461s =asculta

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Din galaxia noastra? Pai nu...

Sau hai sa o luam altfel, din moment ce cuvantul "religie" este inteles si spus doar de oameni, ma gandesc ca doar la OAMENI te referi, motiv pentru care... ar fi crestinismul.

Numai bine! ^_^

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

Motanel sunt doar 2, 5 miliarde de crestini din 7, 5, de ce ar fi crestini?

| halogen001 a răspuns:

-laughing) Nu avem informatii suficiente de la distante asa de mari, deci nu avem un raspuns la intrebare.

| NotNamed a răspuns:

Religia este o ideologie creata pe acest pamant, deci poti sa te rezumi doar la principala religie de pe aceasta planeta. Cand marile guverne ale lumii vor dezvalui existenta extraterestrilor si le vor permite sa interactioneze cu noi atunci sa pui intrebarea.

| KR0NSTADT a răspuns:

Nu știu, că n-am mai vorbit de mult cu cei de pe Saturn.