| dany248y a întrebat:

Care este semnificatia invierii lui Isus?

Răspuns Câştigător
| Maxim96 a răspuns:

Biruinta asupra mortii si a iadului, salvarea neamului omenesc de robia diavolului, deschiderea portilor raiului si daruirea vietii vesnice.
Crestinul ca sa ajunga la rai trebuie sa patimeasca, sa se ingroape si apoi sa invie cu Isus Hristos.Pe aceasta se bazeaza viata crestinilor.
Sper ca te-am ajutat!

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| dragos9234 a răspuns:

Moartea ratiunii...

| traiescdeciexist a răspuns:

Invierea prostiei...

| samy81 a răspuns:

BIBLIA SPUNE:Romani 6:4,, Noi deci,prin botezul in moarte LUI,am fost ingropati impreuna cu EL,pentru ca,dupa cum Hristos a inviat din morti,prin slava Tatalui,to asa si noi sa traim o viata noua. deci, semnifica botezul, adica:ingropam trecutul pacatos in apa, si iesim, inviem la o viata noua prin ISUS;

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curatarea de pacate a oamenilor!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Ca putem oricand sa o luam de la capat, lasand tot ce am facut gresit in urma noastra, retraind din acel moment totul asa cum credem ca e mai bine.