| HolyS a întrebat:

Care este versetul din biblie, unde poti deduce ca Dumnezeu stie vitorul?

6 răspunsuri:
| anonim4565 a răspuns:

Nu este treaba voastră să ştiţi vremurile sau soroacele; pe acestea Tatăl le-a păstrat sub stăpânirea Sa. (Faptele Apostolilor 1:7).

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei7520152 a răspuns:

Cauta daca vrei Psalmi 139:16 si 139:4

http://www.bibliaonline.ro/psalmi139

chestia e ca mai fiecare traducere poate fi interpretata diferit. de ex, unele versuri din biblia KJ poate fi diferit inteles in traducerea romana (sau pe scurt, oricare alta traducere).

| danay72 a răspuns:

Isaia 46:9, 10

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu stie viitorul deoarece el a creeat timpul.

| bomboana99 a răspuns:

Pentru ca Dumnezeu face viitorul... Ai inteles acum?big grin