| ElenaRomann a întrebat:

Care este versetul vostru preferat din Biblie? (Intrebare pentru crestini)

7 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

"Si VĂ RUGAŢI UNUL PENTRU ALTUL, ca să vă vindecaţi, că mult poate rugăciunea stăruitoare a dreptului."- Iacov cap.5, 16;

| vocea a răspuns:

El va şterge orice lacrimă din ochii lor. Şi moartea nu va mai fi. Nu va mai fi nici tânguire, nici ţipăt, nici durere, pentru că lucrurile dintâi au trecut."

| NGheorghe a răspuns:

Ăla care sună cam așa: "caută să găsesti adevărul si vei devenii liber."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar sunt si alte multe lucruri pe care le-a facut isus si care daca s-ar fi scris cu de-amanuntul cred ca lumea aceasta n-ar cuprinde cartile ce s-ar fi scris

| AwaZoh98 a răspuns:

"Mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în CRUCEA Domnului nostru Iisus Hristos"(Galateni 6.14).

| Katherine20 a răspuns:

1 Ioan 3 : Vedeți cu ce dragoste ne-a arătat Tatăl, ca să ne numim copii a lui Dumnezeu! Și suntem.Lumea nu ne cunoaște cum nu l-au cunoscut nici pe El.

| Florinashu a răspuns:

Genbeza: 20. Şi a pus Adam nume tuturor animalelor şi tuturor păsărilor cerului şi tuturor fiarelor sălbatice; dar pentru Adam nu s-a găsit ajutor de potriva lui.
21. Atunci a adus Domnul Dumnezeu asupra lui Adam somn greu; şi, dacă a adormit, a luat una din coastele lui şi a plinit locul ei cu carne.
22. Iar coasta luată din Adam a făcut-o Domnul Dumnezeu femeie şi a adus-o la Adam.

Deuteronomul :
13. Şi când Domnul Dumnezeul tău o va da în mâinile tale, să loveşti cu ascuţişul sabiei pe toţi cei de parte bărbătească din ea.
14. Numai femeile şi copiii, vitele şi tot ce este în cetate, toată prada ei să o iei pentru tine şi să te foloseşti de prada vrăjmaşilor tăi, pe care ţi i-a dat Domnul Dumnezeul tău în mână.