| anonim_4396 a întrebat:

Care este viziunea voastra despre aceasta lume?
Eu consider ca locul acesta numit Pamant este de fapt un purgatoriu unde sufletelor decazute li se mai ofera o sansa sa se intoarca pe calea cea dreapta. Iar unii dintre noi suntem se pare aici pentru a-i ajuta pe altii sa revine pe calea cea dreapta si sa se salveze.
Mi-am dat seama de acest lucru tocmai fiindca ma aflu in pozitia in care ajut pe cineva de mult timp sa-si indrepte conduita si am stat si m-am tot intrebat de ce fac acest lucru, iar asta ar fi singura explicatie.
Ce mi se pare interesant e faptul ca cei decazuti par sa nu vrea sa se mai indepte, iar acest lucru ma face sa cred ca lumea aceasta poate fi si o capcana a Satanei in care pot cadea unii dintre cei trimisi aici sa-i salveze pe ceilalti. thinking
Din punctul meu de vedere acest loc numit Pamant clocoteste de suflete decazute si spurcate iar mie cel putin mi-e destul de greu sa rezist intr-un astfel de mediu.

10 răspunsuri:
| 1Mihai1 a răspuns:

Nu-mi spune că ai devenit credincios!?

| qazwsxedcrfv a răspuns:

Pamantul e OK, nu te uiti tu in directia care trebuie.

| akka4 a răspuns:

Deci tu consideri ca esti "un sfant" sa spun asa, trimis de Dumnezeu sa-i ajuti pe "cei decazuti" cum le spui tu (ce-l putin asta ai spus tu mai sus). parerea mea este sa mergi la un psiholog, mai ales ca spui ca iti este greu sa mai rezisti intr-un astfel de loc, pentru ca s-ar putea, pe viitor sa ti se agraveze situatia, si chiar sa ajungi tu personal la Dumnezeu sau satana.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma baiatule, tu ori ai o imaginatie prea bogata, ori ai scapat dintr-o institutie unde fiecare se poate considera ce vrea el.

| akka4 a răspuns:

Pai tu vrei sa spui ca esti sfant? rolling on the floor)))))))))))) chiar m-ai convins ca probleme foarte serioase la cap. mergi la control. desi tie iti trebuie direct internarewinking

| DyNo a răspuns:

Terra e doar o planeta din infinitul Univers...

| danay72 a răspuns:

Toti oamenii merita sa afle ce spune Biblia, pentru ca multi dintre ei chiar nu cunosc si nu stiu cat de practica ar putea fi aceasta carte in viata lor.Cat despre lume e din ce in ce mai rea pentru ca asa cum spune Biblia conducatorul ei este Satan. 1Ioan5:19.Insa cei sinceri vor vedea care este religia adevarata si se vor schimba pentru ca vor avea o motivatie corecta.Dar lucrurile vor merge din rau in mai rau, pentru ca asa s-a profetit ca se va intampla in ultimele zile. 2Timotei3:1-5.Dar oricum nu mai e mult si Dumnezeu va interveni.Psalmi37:9-11

| 1Mihai1 a răspuns:

Deci?

| miriam18 a răspuns:

Viata pe pamant este un chin

| roxaa15 a răspuns:

Nu sunt de acord cu teoria ta deoarece asta ar insemna sa cred si in reancarnare si nu cred.Cred ca fiecare are un scop( misiune) pentru care a venit pe acest pamant dar traim o singura data si nu ne mai intoarcem decat la venirea Mantuitorului