| Stefan2266 a întrebat:

Care Sfant vi se pare voua cel mai important sau cel care a facut cele mai marete fapte?(va rog, fiti seriosi! Nu jigniti si nu dati raspunsuri care nu au deloc legatura cu subiectul!)
Daca se poate si argumente!
Sunt de Religie Crestin-Ortodoxa!
Un raspuns cat mai repede posibil! Dar funda raspunsului celui care a fost argumentat cel mai bine.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un raspuns cat mai repede posibil!
Cât de repede?
Einstein fizicianul ne-a ajutat cu ceea ce a creat, descoperit el. să înțelegem lumea mai bine.
Din asta au rezultat centralele atomo electrice ca cea de la Cernavodă. O parte din energia electrică care îți iluminează și ție locuința seara este o consecință a faptei mărețe a lui Einstein.
Religia ta, salvarea oferită de Isus este doar o promisiune. Lumina seara la tine acasă este o faptă concretă, te salvează de la a trăi seara în întuneric. Argument mai solid ca acesta nu o să găsești.

| Celcestietot a răspuns:

Sfânt este doar Dumnezeu, credința ortodoxă este falsă.

| Holiday a răspuns:

Preacuvioasa Lene. Datorita ei s-a inventat, printre altele, telecomanda.

| mentholinks a răspuns:

Sfanta Parascheva fiindca a reusit sa adune turmele de oameni sa-i pupe resturile. Asta da realizare.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu cred ca exista un "cel mai important sfant" dar daca ar fi sa dam un raspuns totusi ar fi Maica Domnului care este mai presus de Heruvimi si Serafimi. De asemenea si sfintii Apostoli caci fara credinta lor nimeni n-ar fi fost azi crestin happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnul Isus Hristos.

| Michaeel a răspuns:

Orice sfânt. Ca sa ajungă Sfânti oamenii aceia au slujit domnului și au dus o viata fără păcat. Sfântul Andrei as spune ca ar fi cel mai important, îl sărbătorim în toată tara și este numit ocrotitorul romanilor.