| Diablo666 a întrebat:

Care sunt hoardele diavolesti? big grin

11 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Hoardele diavolesti sunt un fel de Bau-Bau pentru adulti.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu le-am numarat sunt in iad si n-am ce cauta acolo.

| TheStory a răspuns:

Ingeri cazuti.

| Maomau a răspuns:

Sunt hoardele de dracusori conduse de Isus Christos!
Vezi hoarda de diavoli care a intrat in turma de porci sau in Evanghelistii care au scris Noul Testament (Luca 9:1)

| elenita3 a răspuns (pentru Maomau):

Isus (lat.)=magar; Iisus(lat.)-Mantuitor

| Maomau a răspuns (pentru elenita3):

Sa inteleg ca magarii care au cruce pe spate sunt toti mantuitori?

| vrelian a răspuns:

Pai sa vedem ce hoarde avem pe aici
1.hoarda catolica
2.hoarda ortodoxa
3.hoarda mahomedanista
4.alte hoarde
deci cam astea ar fi aceste hoarde diavolesti de care intrebi. poate or mai fi si altele dar sint mai putin importante.acum care pe care ce mai conteaza.conteaza noi sa fim sanatosi si sa stam linistiti in speranta ca se vor risipi una pe cealalta si noi restul voi iesi la lumina.numai bine

| Salahadin73 a răspuns (pentru vrelian):

Uuuu..ai uitat sa spui hoardele oamenilor de stiinta(care au inventat armele nucleare, mutatiile genetice in alimente, E-urile si alte lucruri)

| Thunderstruck a răspuns (pentru Salahadin73):

Hai ca esti amuzant raulaughing, m-ai facut sa rad.Mutatiile genetice si e-urile exista dinaintea Pamantului cel mai probabil, noi le-am descoperit doar, nu am inventat nimic. Apropo, fara oamenii de stiinta nu ai fi postat raspunsul ala, nu stiu de ce sunt "hoarde".

| vrelian a răspuns (pentru Salahadin73):

Alea nu sint hoarde.cu aia traim asa ca nu le puteam pune la numar.iar armele nucleare nu au fost folosite deocamdata decit asa in razboi asa ca iar nu se pune.si cine stie poate or sa fie folositoare intr-o zi.mutatii genetice in alimente ces alea? nu am auzit. poate ai vrut sa spui mutatii genetice la plante.dar ai auzit tu plante fara mutatii genetice? mai sint dar mai tot ce mincam tot mutatii sint.tu cind maninci un mar ce crezi ca este cum este? asa au aparut merele cum le vedem noi la piata? erau mici alea merele padurete asa erau merele naturale salbatice etc.si tot natura a adus ceva mutatii de au devenit mai mari ori a mai intervenit si omul, dar asa prin metodele ce le stia atunci si dura mult mai mult.si ex pot continua.E-urile la fel dau gust alimentelor si daca lear scoate nu o sa vrem sa mai mincam nimeni.gust culoare, sa poata tine mai mult.la citi sintem crezi ca ne permkitem sa aruncam asa mincare zi cu zi.sint chestii care ne ajuta cit de cit.mutatiile la fel.crezi ca daca nu marim cumva productia putem hrani 7 miliarde de oameni sau cit or mai fi. poate acum se poate si fara dar sa nu uitam ca noi nu facem nimic daca nu obtinem profit. daca obtii un aliment cu o mai mare cheltuiala decit valoareaza el este bine? cine ar face asa ceva? tu sau eu acasa sa ca noi il producem noi il mincam.dar sa faci ceva sa vinzi sa manince si altii ai face? sa dai asa de la tine munca si bani si sa tot dai fara sa scoti nimic ai munci pentru altu moca? sa fim seriosi.