| Steregoi a întrebat:

Care sunt posibilele cauze ale dorintei si tendintei de autodistrugere a omului sau a intregii civilizatii umane? Care sunt posibilele cauze ale esecurilor omului de a stabili pacea adevarata si neimpusa cu forta nedreapta pe Pamant?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Din moment ce crestini conduc lumea, inseamna ca e pace si iubire

| Steregoi explică (pentru RAY):

După ce demonii au posedat subtil pe cei care au semnat unele tratate si acorduri internationale si după ce semnatarii umani au murit acum urmașii lor respecta ce au semnat "mama si tata" in timp ce aghiuță așteaptă efectele si da din palme. Satan știe ca va muri si vrea sa ia cat mai multi după el si daca ar putea chiar toată lumea. De aceea eforturile oamenilor sunt sortite eșecurilor pentru ca Satan își baga "coada".

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Iar blasfemezi biblia si minti

| DeyCj a răspuns:

Posibilele cauze ale autodistrugerii omului sunt rezultatul unui program ce trebuie să se-nplinească, și setea de dominație și transformarea unui om de către alt om în sclavul lui, astfel a fost inventat un program prin care o mână de oameni evoluați spiritual au reu șit să manipuleze psihic pe alți oameni, transformându-i în sclavii lor, prin orice metodă posibilă, chiar și cu prețul distrugerii unor oameni pentru că le merită să distrugă de exemplu 100 de oameni și să câștige 1000 de sclavi.
Eșecurile omului de a stabili pacea și armonia se datorează tot acestor creatori a cestui program, și are legătură directă cu setea acestor oameni de a acapara totul, de a se-n bogații și a o duce bine doar ei, transformând pe alții în sclavi.