| anonim_4396 a întrebat:

Cât câștigă un preot pe luna?

4 răspunsuri:
| FreddieM a răspuns:

Prea mult.

| Green66 a răspuns:

Depinde în ce lună, pe lângă salariu in decembrie și ianuarie își adaugă in cont "câțiva bănuți"?

| Andrei200202 a răspuns:

Depinde dacă are înmormântări, pomeni, boteze etc -astea sunt un plus pe langa salariu.
Dar in general salariul e in jur de 2500 de lei si cu tot cu acele plusuri ajunge pe la 3000 si ceva poate mai bine.
Aici vorbesc despre preoții care slujesc in sate, de cei din oras nu prea stiu.
Mai castiga ceva bani si din mers prin case, de ex abia a fost boboteaza, castigand cam 1500-2000 lei.