| anonim_4396 a întrebat:

Cat la suta din poplatie nu isi boteaza copiii?

7 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Pentru Romania as aproxima pe la 5%. Cei care nu isi boteaza copiii sunt neoprotestantii, musulmanii, evreii.

| SG1995 a răspuns (pentru AC4S4):

Si 83% crestini ortodocsi.

| AC4S4 a răspuns (pentru SG1995):

? 83% din ortodocsi nu isi boteaza copiii? Sau am inteles gresit.

| SG1995 a răspuns (pentru AC4S4):

Nu, aproximarea ta e falsa, procentul celor care isi boteaza copii e mult mai mare, deoare ce exist un procen 83% ortodocsi fara sa ii mai numaram pe catolici si lutherani care de asemenea practica botezul infantil.

| AC4S4 a răspuns (pentru SG1995):

Nu ai citit bine intrebareahappy

| SG1995 a răspuns (pentru AC4S4):

Ist tut mir leid, meine liebe.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Nici macar nu stiti adevarata semnificatie a botezului si va botezati copiii asa hai hui ca-i merge bine.