| Qasim a întrebat:

Cat mai poluati aerul oamenilor? De cand cu sarbatorile astea ale voastre m-ati asifixiat mai nene. Unde te intorci miroase a porc de nu poti sta. Pe strada nu poti sa respiri aer curat ca miroase a porci, vrei sa deschizi un geam sa aerisesti, intra mirosul de porc si de uri*a sau pi*at mai pe romaneste. Cum puteti sa gatiti si sa mancati asa ceva? Nu se poate trece pe langa voi de miros de unsoare. Si ce e mai grav este ca unii din voi aveti copii mici si ii spurcati si pe ei cu astfel de carne toxica. Unde sunteti bai crestinilor, care lege o urmati pana la urma si pe cine urmati? In nici un caz pe Isus care in viata lui nu a taiat porc de craciun si nici nu a sarbatorit craciunul. Nu mai zic ca nici carne de porc nu a mancat, chiar dimpotriva, l-a privit ca necurat.

Deuteronom 14:8 "Sa nu mancati porcul, care are copita despicata, dar nu rumega: sa-l priviti ca necurat. Sa nu mancati din carnea lor si sa nu va atingeti de trupurile lor moarte. "

Levitic 11:7 "Sa nu mancati porcul, care are unghia despicata si copita despartita, dar nu rumega: sa-l priviti ca necurat. "

55 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Erai mai fericit daca mirosea a balega de porc? Nu e mai bine sa miroasa a sorici si sunca si cirnati? happy
Mai citeste Noul Testament, ce zicea Isus, nu ce intra pe gura spurca pe om ci ce iasa pe gura. Nu porcul e problema, ci rautatea ce vine di inima. Degeaba nu maninci porc, daca nu opresti rautatile inimii sa se arate.

| Qasim explică (pentru cristi202):

Nu, nu! Isus a spus ca a venit sa respecte legea, nu sa o schimbe. In Noul Testament spune ca legea lui Moise trebuie sa fie respectata. Pai tocmai a balega miroase, sau mai rau. Pentru voi sorici, sunca si carnati miroase frumos, dar mie imi miroase a balega alea.

| cristi202 a răspuns (pentru Qasim):

Si cum ramane cu ce scrie in Faptele Apostolilor 10, experienta apostolului Petru?
Isus a venit sa respecte Legea lui Moise, ca sa o implineasca, pentru ca nimeni nu a putut si nu va putea sa o implineasca, si de aceea a venit cu o lege noua, sau, cum spune chiar El, o porunca noua, sa ne iubim unii pe altii. Dar tu, prin exprimarea ta de aici, tii seama de aceasta porunca? Conteaza neaparat ce mincam, sau sa ne acceptam unii pe altii asa cum suntem?

| zurick a răspuns:

Poate si pe altii ii deranjeaza ce faci tu.Ai incercat sa te gandesti la asta vreodata? Atat timp cat tu crezi in cine vrei sa crezi, de ce te 'doare' asa mult in ce cred altii? Traditii fara logica exista peste tot, asa ca nu esti deosebit.

| Qasim explică (pentru zurick):

Ii deranjeaza pe altii ce fac eu, ce mai exact? Daca ii deranjeaza atunci sa spuna. Nu ma doare in ce cred altii chiar de loc. Eu sunt deosebit si superior, asa m-a creat Dumnezeu, si i-a facut pe musulmani astfel. Si de aia ii multumesc si il rog sa ma tina asa.

| Holiday a răspuns:

Mult mai nasoala e duhoarea de fanatism religios. Cine naiba sanatos la cap mananca, sau mananca ceva influentat de povesti tampite cu spiridusi?!

| Qasim explică (pentru Holiday):

Cum se face ca spiridusii aia au influentat in asa fel povestile, incat sunt in perfect acord cu stiinta si cu medicina moderna. Doctori mari interzic consumul carnii de porc, iar ceea ce ei au descoperit acum, a fost spus inainte cu multe secole.

| DeyCj a răspuns:

... La care se adugă faptul că nici un magazin, bar tersaă, etc nu e deschis că cică e crăciunul.De asta aş desfiinţa sărbătorile cum e crăciunul, revelionul şi paştele.
Aerul e poluat deja, dar nu cu miros de păr de porc pârlit ci cu gaze mult mai distructive.Că e perioada bairamului creştin, la fel cum e la musulmani, asta e o altă idioţenie.Se ştie că românu' în general p(r)osteşte, şi de crăciun bagă-n el până puşcă şi ajunge la SMURD laughing).Aşa şi merită!
Porcul e un animal mult mai inteligent decât un câine şi nu trebuie sacrificat tradiţional, adică omorât în chinuri, că aşa zice trediţia preistorică idioată românească.

| Clorox a răspuns:

Porcul e un animal, animalul asta ne da carne, noi mancam carne. Ce este asa de greu?
Nu ai ce face, e traditie romaneasca.

| Qasim explică (pentru Clorox):

Eu inteleg, dar traditia este una iar religia este alta. Atunci cand pui traditia pe seama religiei atunci apare problema. Dpdv religios porcul este interzis pentru crestini, insa ei il asociaza cu o sarbatoare religioasa. Se cuvine asta?

| Clorox a răspuns (pentru Qasim):

Pe mine nu ma intereseaza asta, e ceva pagan daca ar fi s-o luam crestineste, cel mai probabil multi nici nu stiu ca nu e o sarbatoare crestina ci pagana.

| Qasim explică (pentru Clorox):

Da, aici ai dreptate. Asta am vrut sa subliniez si eu.

| xerxes1 a răspuns:

Mai bina sa miroasa a porc decat sa simti miros de bombe puse de fratii tai integralisti.
Voi ucideti oricum alte alte animale si fac pipi cand vrei pe zeul tau care este acelasi cu al crestinilor.

| Qasim explică (pentru xerxes1):

Ce duri mai sunt unii din fata tastaturii. Daca erati barbati si erati atat de duri faceati ceva nu stateati sa plangeti pe forumuri si sa va varsati frustrarile prin injurii, asteptand ca musulmanii sa vina sa va ia tot, de la femei pana la averi, iar pe voi sa va inrobeze. Asta v-a fost trecutul, prezentul si viitorul. Iar tie nu iti ramane decat frustrarea si injuraturile.

| xerxes1 a răspuns (pentru Qasim):

Voi astia cu pacaliciul de profet mincinos Muhammad ati aparut ceva mai tarziu parca.
Pe la sfarsitul secolului VII nici dracu nu auzise de voi.

| Qasim explică (pentru xerxes1):

Si ce legatura are asta cu ceea ce vorbeam?

| xerxes1 a răspuns (pentru Qasim):

Suferi de alzheimer?

| Qasim explică (pentru xerxes1):

Acum esti mult mai pe langa subiect decat erai cu un post in urma. Dormi in continuare.

| xerxes1 a răspuns:

Dar camile puteti sa mancati.

| Qasim explică (pentru xerxes1):

Da, camila se poate manca. De violat violati numai voi, de la mamele voastre pana la fiice, nepoate, matusi si asa mai departe. Noi musulmanii suntem barbati si vedeti asta zii de zii acum, si ati vazut si inainte, in istorie.

| xerxes1 a răspuns (pentru Qasim):

Nu stii sa scrii corect romaneste si cel mai probabil nici nu stii sa citesti.

| xerxes1 a răspuns (pentru Qasim):

Un musulman habotnic moare si ajunge in rai. E extrem de excitat - o viata
intreaga asteptase sa-l intalneasca pe Mahomed! La poarta raiului da
peste un tip cu barba. Plin de emotie si infrigurare, omul nostru il
intreaba:
- "Mahomed?"
- "Nu, fiul meu, eu sunt Sf. Petru. Mahomed e mai sus" ii raspunse barbosu',
aratand catre o scara care ducea spre un nor superior.
Habotnicul incepe sa urce cu greu scara. In fine, intalneste un alt individ
cu barba si i se adreseaza plin de speranta:
- "Mahomed?"
- "Nu, eu sunt Moise. Mahomed e mai sus."
Habotnicul urca sprinten mai departe, in ciuda urcusului abrupt, plin de
euforia revelarii faptului ca reprezentantul evereilor se afla la un nivel
inferior fata de Profet... Ajunge la urmatorul nor si-l intreaba respectuos
(dar plin de subintelesuri) pe barbosul intalnit in cale:
- "Mahomed?"
- "Nu, eu sunt Hristos. Mahomed e mai sus..."
In ciuda efortului depus, fata i se lumineaza - dandu-si seama ca tocmai are
dovada clara a superioritatii islamului fata de crestinism...
Habotnicul se taraste mai departe, cu ultimele puteri, si ajunge la ultimul
nor, adresandu-i-se individului (tot cu barba, dar mult mai) impunator din
fata sa:
- "Mahomed?"
- "Nu, fiule, eu sunt Dumnezeu! Dar tu arati cam extenuat, doresti o cafea?"
- "Daca se poate, va multumesc din suflet."
Tragandu-si un pic sufletu', habotnicul continua:
- "Sincer sa fiu, trecand peste faptul ca m-asteptam sa va prezentati drept
Allah, n-as fi putut banui vreodata ca n-o sa-l intalnesc pe Mahomed
aici...".
Dumnezeu ii linisti imediat, spunandu-i:
- "Dar Mohamed este aici, chiar la acelasi nivel cu mine!", dupa care
se-ntoarse batand scurt din palme:
- "Mahomed - doua cafele!"...

| Qasim explică (pentru xerxes1):

Aceste lucruri poate se intamplau in imaginatia si in mintea ta bolnava. Nu exista nici o dovada reala pentru ceea ce aberezi. Ramai la facut bancuri, desi nu ai talent nici acolo.

| Mclaren12 a răspuns:

De ce musulmanii au ciuda pe crestini si vice-versa dat fiind faptul ca slaviti acelasi zeu fictiv?

Si pe vremea cand au fost scrise versetele alea, nu cred ca Isus a fost inca inventat. Crestinii cred in el ca oile ca asa au fost indoctrinati de la nastere, ceva asemanator cu credinta voastra oarba pentru Allah.

| Qasim explică (pentru Mclaren12):

Ciuda este mult spus. Supararea mare pe crestini este din cauza politeismului lor, si ca ii atribuie lui Dumnezeu parteneri, asociati si fii. Peste asta au schimbat cuvintele Lui, si au vandut cuvantul Lui pe un pret de nimic, si nu l-au facut cunoscut asa cum trebuia. Si prin asta se razvratesc impotriva lui Dumnezeu. Asta este in mare.

| Qasim explică (pentru Mclaren12):

Ce relevanta are ca Isus nu a fost "inventat" cum spui tu, atunci cand au fost revelate acele versete. Daca sunt acolo, nu trebuiesc respectate, daca respecti Biblia ca si crestin?

| Mclaren12 a răspuns (pentru Qasim):

Ai zis de Isus că respingea carnea de porc și după ai dat acele versete. Am interpretat că i le-ai atribuit lui Isus.
Oricum, este cam greu pentru un creștin să respecte ca un sclav biblia la câte "sfaturi" comuniste și anti-viață sunt dictate și predicate în ea. Nu înțeleg de ce carnea de porc ar fi mai "păcătoasă" decât carnea de vită sau de găină, dar este cam greu pentru un om, fie el creștin sau nu, să se abțină de la mâncat carne de vreme ce el prin natura sa primordială este omnivor, restul preferințelor alimentare au fost inventate de oameni, inclusiv atitudinea pe care voi o aveți pe carnea de porc.

| Qasim explică (pentru Mclaren12):

Nu am atribuit acele versete lui Isus, insa mai mult ca sigur le respingea din moment ce el a venit sa implineasca legea nu sa o modifice. Carnea de porc este mai toxica decat cea de vita si pui. Orice doctor cat de cat bun ti-ar spune asta, si nu ti-ar recomanda in nici un caz porcul, dar vita si pui ar fi dintre recomandari.

| Mclaren12 a răspuns (pentru Qasim):

Depinde in ce conditii este mai toxica. Porcul este la fel de "animal" precum gaina si vita. Evident ca poate fi toxic daca nu este gatit sau curatat corespunzator, in aceeasi masura in care si carnea de vita sau de gaina poate fi la fel de toxica daca nu este gatita corespunzator. Eu pun pariu ca tu zici ca-i mai toxica doar pentru ca asta ti-a bagat religia in cap, nu pentru ca ai avea vreo dovada fizica/chimica sau oricard alta dovada relevanta.

"el a venit sa implineasca legea nu sa o modifice"
Este clara treaba. Lasand la o parte versetele respective si carnea de porc, Isus ar fi contribuit la comunizarea planetei sub un singur stat global de vreme ce "legea veche" (vechiul testament) reprezinta o adunatura de scrieri care le dau evreilor instructiuni despre cum sa-i pacaleasca si sa-i supuna pe gentili (ne-evrei) pana devin suficient de slugarnici si sumisivi astfel incat sa fie cuceriti si teritorial, nu doar spiritual, inclusiv instructiuni despre camatarie care se gasesc si in biblie, si dupa cum probabil vezi, tehnica asta este practicata din plin in prezent de bancile evreiesti. Practic, VT este fratele talmudului care contine aceleasi planuri si indicatii. Deci Isus ar fi venit sa continue planurile evreilor si din cate se pare, le-a iesit de minune. Parca Papa Leo al X-lea intr-adevar a zis "ne-a prins bine acest mit al pui Cristos".
Tare cred eu ca Mohamed al tau care a aparut cu 7 secole mai tarziu are exact aceeasi misiune si uite rezultatele, cel putin 1.5 miliarde de musulmani mai spalati pe creier decat crestinii dintre care multi sunt teroristi extremisti care i-ar pune oricarui ne-musulman pistolul la cap sa-l converteasca cu forta. Toate in scopul venerarii lui "Allah", acelasi zeu evreiesc fictiv pe care il slavesc si crestinii si mozaicii de rand care habar n-au ca tocmai stramosii lor evrei au pus la cale toate aceste planuri de comunizare a planetei.

| Qasim explică (pentru Mclaren12):

Ce inseamna termentul de terorist extremist, eu nu il inteleg si nici nu stiu ce inseamna. Si te asigur eu ca nimeni nu ar pune pistolul la cap unui nemusulman sa il converteasca cu forta.

| Mclaren12 a răspuns (pentru Qasim):

Terorist extremist este musulmanul ala care omoara nemusulmani in numele lui Allah, strict din complexe religioase, nu ca ar avea ceva personal cu nemusulmanii. Si sunt multi din astia, eu pun pariu ca daca o sa caut pe internet, o sa gasesc cu siguranta filmari din alea macabre si necenzurate cu oameni executati in public de astfel de extremisti. ISIS de asemenea este o grupare terorista extremista, fondata si finantata de evrei, si au ucis foarte multi oameni, cred ca esti si tu constient de asta.

| drutzix a răspuns:

Nu te exploda pe aici, avem destule probleme.

Mai bine mananci carne de porc decat sa asculti vorbele unui prost care s-a casatorit cu o copila de 9 ani. Si a facut sex cu ea la 11 ani. Bravo, foarte bun model in viata aveti.

| Qasim explică (pentru drutzix):

Nu aveti destule probleme. Problema esti tu insati, de ce vorbesti la general? Acel prost despre care vorbesti nu stiu cine este, insa da avem un model bun de urmat in viata si acela este MUHAMMAD, cea mai frumoasa si curata si exemplara fiinta care a pasit pe fata pamantului vreodata. Lider adevarat din toate punctele de vedere, un barbat in adevaratul sens al cuvantului. Aprig cu necredinciosii si indurator cu credinciosii. Pacea lui Allah si binecuvantarea Lui Allah fie asupra sa!

| drutzix a răspuns (pentru Qasim):

Da. Muhammad ala care a facut sex cu un copil de 11 ani. "Un barbat in adevaratul sens al cuvantului" rolling on the floor.
Cum spuneam, ai model in viata o mizerie de om care pe langa altele s-a casatorit cu una de 9 ani deci nu ai nici o baza morala si toata lumea ar trebui sa rada de tine pentru asta.

Pentru ca toti sunteti asa, 99% din musulmani nu isi pot vedea de *** lor de credinta. Uite exemplu pe tine - ce te doare ca mananca crestinii porc? Fiecare face ce vrea, nu ai dreptul sa interzici un fel de mancare doar pentru ca iti este interzis tie, fanaticule. Nu traim intr-o teocratie.

| Holiday a răspuns (pentru Qasim):

"insa da avem un model bun de urmat in viata si acela este MUHAMMAD"

Muhamad asta, ca si Isus au fost doar 2 schizofrenici. Daca nu stii ce inseamna te ajut eu:

SCHIZOFRÉNIC, -Ă, schizofrenici, -ce, adj., s. m. și f. (Om) care este bolnav de schizofrenie. – Din fr. schizophrénique.
SCHIZOFRENÍE, schizofrenii, s. f. Boală mintală cronică caracterizată prin slăbirea și destrămarea progresivă a funcțiilor psihice și prin pierderea contactului cu realitatea. – Din fr. schizophrénie.

In rest sunt doar povesti fara nici o valoare.

| Qasim explică (pentru Holiday):

Mai arata-mi un singur schizofrenic din lume care a realizat ceea ce a realizat Muhammad si atunci te cred. Medicii au studiat viata lui Muhammad si nu au pus nici un astfel de diagnostic, nici schizofrenie, nici epilepsie nici nimic din ceea ce indrugi tu acolo. Iti inchipui ca daca doctori nu au reusit sa confirme un astfel de diagnostic, cu atat mai putin va reusi un ignorant ca tine.

| Qasim explică (pentru drutzix):

Pai ignorantii ca si tine ati impus astfel de limite de varsta, limitand astfel drepturile femeilor. Ce ai tu impotriva daca o fata ajunsa la varsta adolescentei doreste sa se casatoreasca dandu-si acordul pentru asta. Asa era Aisha, era ajunsa la varsta pubertatii, avea dreptul la mariaj si a fost si de acord cu acest mariaj. Asa ca dormi in ignoranta ta. Treaba este ca le este interzis si lor astfel de mancare dar ei nu vor sa accepte si sa recunoasca asta e problema lor. Acum du-te si urmarestel pe maps pe mos craciun, ca tot asa va prostesc astia si cu ce poze va arata si de prin spatiu si de nu stiu unde. La fel cum il arata pe mos craciun cu caruta trasa de reni. Vai voua! si vai voua! laughing

| Holiday a răspuns (pentru Qasim):

"Mai arata-mi un singur schizofrenic din lume care a realizat ceea ce a realizat Muhammad si atunci te cred."

Mai exact ce? A creat o secta? Sunt destui.

"Medicii au studiat viata lui Muhammad si nu au pus nici un astfel de diagnostic, nici schizofrenie, nici epilepsie

Neah, ideile delirante si halucinatiile de care suferea, nu il fac deloc schizofrenic, ce sa zic.

"Eu sunt deosebit si superior, asa m-a creat Dumnezeu,"

Sunt pline spitalele de psihiatrie de personaje care au impresii din astea. Apropo, tu de unde scrii?

| Holiday a răspuns (pentru Qasim):

"Pai ignorantii ca si tine ati impus astfel de limite de varsta, limitand astfel drepturile femeilor."

La varsta aia nu esti femeie sau barbat, esti copil. Si intr-adevar trebuiau stabilite niste limite pentru a proteja copiii de idioti precum a fost si nenea asta, idolul tau.

| Qasim explică (pentru Holiday):

Bai desteptule, chiar si unele state din tari asa zis civilizate precum SUA, prin ani 1800 aveau legi ce perimteau casatoria la varsta de 10 ani, la 12 ani si asa mai departe. Ba da, in unele situatii la varsta aia esti femeie sau barbat, depinde de corpul uman. Nu vezi ca toti oamenii ne dezvoltam in mod diferit? Baieti la 11-12 ani au mustata, par facial in timp ce altii nu au. DEPINDE! Ca voua va place sa va faceti copilaria pana la 30 de ani, s-au ca nu va ajuta capu si aveti un fel de retard mintal si va comportati la 30-40 de ani precum copii asta nu e problema nimanui.

| Qasim explică (pentru Holiday):

O secta? A creat ceea ce altii nu au fost capabili sa faca inainte de el. Exemplu din toate punctele de vedere, atat pe plan personal si familial, cat si pe plan profesional. Lider si conducator brav. Si inca altele asemenea. Dar ti-am spus studiaza un pic despre el si apoi da-ti cu parerea. Voi restul lumii daca v-ati aduna nu a-ti reusi sa fiti ca el sau sa va comparati cu el. Astfel ca comparatia dintre voi si el este ca aceea dintre un elefant sau ceva mai mare si o furnica sau un paduche. Unde elefantul este Profetul Muhammed, iar voi sunteti furnicile sau paduchii.

Idei delirante care, si halucinatii care? In copilaria lui Muhammed, Ingerul Gabriel a venit la el si i-a desfacut pieptul, atunci toti copii care erau acolo de fata au fugit la casele lor si si-au anuntat parintii spunand ca Muhammed este mort. Apoi la maturitate, acei oameni erau companionii profetului care spuneau ca puteau vedea si atingea cicatricea ce i-a fost facuta de Gabriel in urma acelei intamplari. Te intreb eu, toti acei oameni delirau si halucinau? Daca raspunsul tau este da, atunci tu inseamna ca delirezi.

| Holiday a răspuns (pentru Qasim):

A venit o laie Gabriel ala, dealtfel si el personaj fictiv. Orice tampenie de asta vine la pachet cu niste intamplari ciudate, dar evident fictive, care o fac sa para wow pentru creduli.

Apropo de "retard mintal"...cand pupi in fund spiridusi inexistenti ar trebui sa fii mai rerzervat in a face afirmatii despre altii. Nu de altceva, ca pana la urma orice idiot isi poate da cu parerea, dar e posibil sa devii etalon in ceea ce priveste retardarea. Dar cui ii pasa, nu? Spiridusul tau o sa te razbune...laughing

Hai ca te las sa vomiti pe aici tampenii, intre timp ma duc sa exorcizez niste carne de porc de aia toxica si s-o transform in niste bunatati.winking

| drutzix a răspuns (pentru Qasim):

Bai incultule, pe langa faptul ca faci o greseala logica numita "Tu quoque", noi ne-am dat seama ca astfel de legi sunt gresite asa ca le-am modificat, am evoluat din punct de vedere moral. Tu pe de alta parte ai regresat si spui ca e ceva normal/moral ca o mizerie de om de 30 de ani sa se casatoreasca si sa faca sex cu o copila de 11 ani, pentru ca in mintea ta spurcata la 11 ani deja e femeie si isi poate da acordul.
Un copil trebuie protejat de pradatori sexuali precum Mohamed.

Ai dovedit prin asta ca nu ai nici un fel de moralitate, si ca tu crezi ca tot ce scrie in tampenia aia de carte e moral deci esti la fel de demn de sila ca Mohamed.

Mi se pare amuzant ca tocmai tu (ala care crede ca Mohamed a taiat luna in doua cu sabia) vorbesti de retard mintal. laughing

| Qasim explică (pentru drutzix):

Tu esti mai incult decat prevede legea si fac ceva cu logica ta si greselile de logica pe care tu le vezi sfinte. Nu v-ati dat voi seama de nimic mai inapoiatule, Olanda vrea sa legalizeze pedofilia si vorbesti de moralitate esti nebun? Copii trebuiesc protejati de abuzuri sexuale asta este moral si normal, insa Aisha nu era un copil. Si nici o fata ajunsa la varsta pubertatii, care poate lua decizii singura pentru ea nu poate fi considerata un copil. Cum am spus, voi va considerati copii si la 30-40 de ani, din cauza retardului vostru mintal de care suferiti. Moralitatea mea este mult peste a voastra, dar eu nu ma las dus de nas de cei de care va lasati voi dusi. Demn de sila esti tu in ochii mei, pentru ca Allah spune despre necredinciosi ca sunt murdarie iar tu esti un necredincios. Astfel ca murdaria te caracterizeaza. Si nu stiu unde ai vazut sau ai citit ca Muhammed a taiat luna in doua cu sabia, eu nu am vazut asa ceva si nu am auzit ceva in Islam. Este adevarat ca Muhammed a despartit luna in doua dar nu cu sabia cum spui tu, iar pentru asta sunt datari si dovezi in istorie care atesta ca acest lucru s-a intamplat. Si culmea spun ca s-a intamplat acest lucru si nemusulmanii, chinezi si alte natii. Dar tu nu poti vedea atat de departe.

| Qasim explică (pentru Holiday):

Nu crezi este problema ta. Tot problema ta este ca tu crezi ca toata lumea minte si tu spui adevarul. Departe de tine este adevarul! Prin faptul ca ma inchin la Allah chiar as vrea sa devin etalon si pentru ceilalti, iar daca tu numesti asta retardare pe mine ma afecteaza la fel de mult cum afecteaza un fir de praf intr-un desert. Adica insignifiant. Apropo de porc, vezi sa nu ai tocmai tu porcul ala radioactiv si sa te radioactivezi. Si apropo de bunatati, ai vazut porcul acela pe care il exorcizezi cand era viu? L-ai vazut cum isi manca bunatatile pe care le scotea prin dos cald-caldute. Nici nu le lasa sa se raceasca, ai vazut? laughing

Un kaafir a spus candva: "Esti ceea ce mananci" asa ca gandeste-te la asta bine. Daca nu ma insel era Dalai Lama, poti sa ma corectezi.

| xerxes1 a răspuns (pentru Qasim):

Rasismul nu ar trebui sa existe.

| Qasim explică (pentru xerxes1):

Iti ies glumele din ce in ce mai bine. Ca o paranteaza la gluma ta, indiferent cat te lupti ca cele doua sa nu existe ele continua sa existe si chiar sporesc. Oricum in islam nu exista rasism, asa ca o idee ar fi ca toata lumea sa fie musulmana si altfel nu vor mai fi nici rasisti nici rasism. TA-DAAAA!

| xerxes1 a răspuns (pentru Qasim):

Esti musulman cu simtul omorului.

| drutzix a răspuns (pentru Qasim):

rolling on the floor.
Olanda nu legalizeaza pedofilia, poate in capul tau cretin.
O fetita de 11 ani nu este femeie si nu are aceeasi putere de decizie ca un adult.

Bine ca ai zis chestia cu luna ca sa vada toti oamenii de aici cu ce boala psihica au de-a face atunci cand discuta cu tine.

Un rahat de porc are mai multa valoare decat Mohamed si Allah la un loc.

Ori esti troll ori prea indoctrinat, un om nu poate avea o discutie rationala ca tine (la fel ca restul de 99% din musulmani).

| Qasim explică (pentru drutzix):

Deschide in ochi in jur si ai sa vezi tot ceea ce negi. Pentru tine rational inseamna sa fie omul de acord cu tine, nu? Vai si amar de capu tau si de tine.

Răspuns utilizator avertizat
| RoxanaY a răspuns:

Sunt complet de acord cu tine!

Răspuns utilizator avertizat