| mihaitaLGP a întrebat:

Cate lucruri frumoase poti gasi in biblie :

Cel ce va grăi de rău pe tatăl său sau pe mama sa să fie dat morţii, că a grăit de rău pe tatăl său şi pe mama sa şi sângele său este asupra sa. Levitic 20:9

De se va desfrâna cineva cu femeie măritată, adică de se va desfrâna cu femeia aproapelui său, să se omoare desfrânatul şi desfrânata. Levitic 20:10

Dacă femeia se va duce la vreun dobitoc, ca să se unească cu el, să ucizi femeia şi dobitocul să se omoare, că sângele lor este asupra lor. Levitic 20:16

Bărbatul care se va culca cu femeie în timpul curgerii ei şi-i va descoperi goliciunea, acela a descoperit curgerea sângelui ei şi ea şi-a descoperit curgerea sângelui său: amândoi să fie stârpiţi din poporul lor. Levitic 20 : 18

Bărbatul sau femeia, de vor chema morţi sau de vor vrăji, să moară neapărat: cu pietre să fie ucişi, că sângele lor este asupra lor Levitic 20 : 27

Ce parere aveti?

Nu este mult mai interesant sa citesti biblia decat sa te uiti la filme SF sau Horror?

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

Am mai zis, daca s-ar face filme dupa fiecare capitol din biblie, nu ar exista ceva mai horror si mai porno de atat. laughing
Nu stiu daca aia erau redusi mintal sau doar inapoiati thinking Prosti vad ca erau. Si cand ii auzi spunand azi ca lumea o duce tot mai rau, sau ca s-a stricat lumea, ca e prea pacatoasa... rolling eyes

8 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu aveau iertare atunci, acum au dar cu pocainta; azi nu te mai omoara nimeni

| mihaitaLGP explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Azi nu te mai omoara nimeni nu datorita pocaintei tale sau a iertarii. Nici din cauza religiei.

Astazi nu te mai omoara nimeni pentru ca au fost inventate niste legi.

Iar aceste practici oribile se practica si astazi.
O gramada de femei mutilate, oameni omoarati de niste minti bolnave care actioneaza in numele religiei.
Se mai intampla si astazi in Islam.

Uite aici versete si din biblia lor, ca doar nu numai crestinismul este o mizerie :

- Musulmanii trebuie sa fie "nemilosi cu necredinciosii"(Sura 48:29).

- Un musulman trebuie "sa se bucure de bunurile" obtinute prin razboioi(Sura 8:69).

- Oricine lupta impotriva lui Allah sau renunta la islam in favoarea altei religii "trebuie sa fie ucis, crucificat, sau trebuie sa-i fie taiate picioarele si mainile" (Sura 5:34). " Ucide pe oricine isi schimba religia islamica". Sahih Al-Bukhari (9:57)
- "Ucide idolatrii oriunde ii vei gasi, ia-i ca prizonieri, asediaza-i si ia-i prin surprindere prin ambuscada (Koran 9:5). "Inlantuieste-i si arata-le focul iadului" (Koran 69:30-37)

- "Voi instaura teroarea in inimile necredinciosilor. Capul acestora si varfurile degetelor vor fi taiate"(Koran 8:12) "Acestia trebuie ucisi sau crucificati sau le vor fi taiate mainile si picioarele din parti opuse ale corpului"(Koran 5:33)

- "Pardisul sta la umbra sabiilor" Sahih al-Bukhari Vol 4 p55.

Uite aici si imagini ce se intampla in numele religilor voastre :

http://stirileprotv.ro/......video.html

Femei omorate, mutilate cu acid sau taiate de niste minti bolnave doar pentru ca practica ce scrie intr-o carte scrisa de niste cretini primitivi.

La fel este si in cazul crestinismului.

Sa nu mai vorbim despre inchizitie, cruciade sau comertul cu indulgente etc.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru mihaitaLGP):

Eu nu am vazut mizerie in crestinism ca religie ci doar mizerabili care trec prin ea.

| M25M a răspuns:

Mi se pare si mai ingrozitor ca oamenii au urmat si in practica aceste "sfaturi ale pacii si iubirii divine".

| dragos9234 a răspuns:

Una proasta.

| dracu14 a răspuns:

Mie mi se pare mai horror ca oamenii cred in ceva dar nu cerceteaza si prefera sa traiasca in ignoranta

| LegionarulRoman a răspuns:

Perfect adevarate.VT reprezinta cum s-ar zice, drumul ca un popor(cel evreu) sa creada in-trun singur Dumnezeu si sa se starpeasca toate acele lucruri abominabile cum ar fi desfraul, sodomia, onanismul etc.

| phantomitza a răspuns:

Sunt foarte frumoase, da Biblia e extraordinara.