| GhitaAndrei2000 a întrebat:

Cate persoane pot participa la o inmormantare? Are voie toata familia?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Buna intrebare.
Pe un articol de pe internet (actualizat acum in noiembrie) zice asa: "De asemenea, botezurile, cununii, înmormântări sunt permise, doar dacă la ele participă maximum 8 persoane."
Sursa: - https://www.iasitvlife.ro/......ticipanti/

De altfel, un articol din mai zice ca 16 persoane ar fi maximul.

| Werrich a răspuns:

Maximum 20 de persoane pot participa la o înmormântare. Asta doar dacă este organizată în spațiu deschis. În spațiile închise limita maximă a persoanelor care pot participa este de 10.

| GhitaAndrei2000 explică (pentru Werrich):

20 de persoane cu famila sau cu totul?

| Werrich a răspuns (pentru GhitaAndrei2000):

In total (familie si invitati). Adica nu pot participa un numar mai mare de 20 persoane in aer liber si 10 persoane in spatii inchise.

| blairelovesmusic a răspuns:

20 sau mai putine
invita oameni care au avut o legatura foarte apropriata cu persoana decedata.