| anonim_4396 a întrebat:

Cate sanse sunt ca noi sa fim deja morti iar asta sa fie iad-ul?

Răspuns Câştigător
| NancuAndrei a răspuns:

Cu Baescu presedinte sunt cam 100%Infinithappy. Te mai invat o smecherie, dai pe raspunsul meu si pe fundita aia.happy

9 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

In iad e bere? thinking

| muffy1 a răspuns:

Exista o carte pe tema asta scrisa de fratii Arkady si boris Strugatsky, se numeste The Doomed City. incredibila cartea, pune toate ideile filozofice pe care le intrebi.

| ZK a răspuns:

Ai mai pus o intrebare asemănătoare mai demult.Nu există iad si nu avem cum sa fim deja morți.As spune ca nu prea sunt sanse.

| dragos9234 a răspuns:

Nu sunt sanse pentru ca iadul nu exista

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt deoarece in timp ce mai sunt si lucruri bune in aceasta lume nu este iad

| Safire17 a răspuns:

Uitandu-ma la profilul tau, am mai pus aceasta intrebare. Parerea mea este ca iadul nu exista. Dupa ce murim, toti ajungem in acelasi loc. Nu este corect spus ca dupa ce mor, oamenii buni ajung in rai, iar ce rai in iad sau asa cred eu. De aceea se spune ca oamenii se reintalnesc pe lumea cealalta. Expresia ''lumea cealalta'' este doar una, nu o lume impartita in doua parti: rai si iad. De cele mai multe ori, cuvintele ''rai'' si ''iad'' sunt intalnite in filme, carti biblice sau bisericesti. Aceastea mai sunt folosite si in unele amenintari (iad) sau binecuvantari (rai). Ele au loc mai rar in viata oamenilor. Un om credincios nu va ameninta niciodata cu aceste cuvinte. Deci nu este vreo sansa ca noi sa fim morti, iar lumea in care suntem sa fie iadul.

| nimeeee a răspuns:

Nici o sansa! noi suntem vi dar putem murii de doua ori(adica sa ajungem in iad) si asta este pamantul nu iadul va fi iadul cand va veni Domnul si cand va veni El va hotara care vor ajunge in iad si care vor ajunge in rai!happy

| TheBeatles a răspuns:

Iad-ul si Rai-ul nu exista. laughing
Si daca ar exista, asta ar fi Iad-ul la alte planete.