| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cati copii a avut Avraam?

8 răspunsuri:
| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

Salut! 8 în total; big grin Isaac, (din Avraam și Sara) happy Ismael (din Avraam și sclava egipteancă Agar) și din Avraam și Chetura, în ultimii ani ai vieții sale, 6 " Ea i-a născut lui Avraam pe Zimran, Iokşan, Medan, Midian, Işbak şi Şuah." (Geneza 25:2) happy Funda? big grin

| Antisistem11 a răspuns:

In ochii divinitatii a avut doar unul(isaac) cel promis si cel care era cat pe ce sa fie sacrificat(zeul evreilor era si pus pe glume)

Răspuns utilizator avertizat
| Antisistem11 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Eu am spus doar cati copii a avut in ochii zeului evreilor.

Răspuns utilizator avertizat
| Antisistem11 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Se pare ca zeului evreu ii lasa gura apa cand vine vorba de sacrificii umane.