| Octavian199 a întrebat:

Cati copii avea Dumnezeu?

29 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fără o nevasta (sau ceva de genu') cum ar fi putut?

| Celcestietot a răspuns:

Păi in primul rand este Iisus și după vin cei care fac voia lui Iahve. Aceștia se numesc fiii lui Dumnezeu. Voi ăștia care trăiți așa în păcat, vă numiți fiii Satanei.

| Octavian199 explică (pentru Celcestietot):

Nu, nu. Sunt trecut in vechiul testament.Nu interpreta dupa ureche.Adica, nu baga din burta ta.

| Octavian199 explică (pentru Celcestietot):

Mai invata. Satanistii sunt aia care il au ca zeu pe satanel, nu noi ateii.

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Tot omul care nu face voia lui Dumnezeu este așa cum am spus eu. Tu cunoști că ai o carte numita Biblie din care trebuie sa înveți, ști cele 10 porunci, ai internetul la dispoziție etc. Te faci vinovat de acestea fiindcă le cunoști. Tu ști ce înseamnă satana, sincer?

| Octavian199 explică (pentru Celcestietot):

Spui gresit. Asta inseamna ca si tu ai fost satanist? Cand erai mic., nurolling on the floor

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Am scris exact ce scrie in Biblie.

| Octavian199 explică (pentru Celcestietot):

Unde scrie in biblie?

| Octavian199 explică (pentru Celcestietot):

Nu mai bagati ma de la voi.Ca oricum ma fasaie.

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Ești imposibil.

| Octavian199 explică (pentru Celcestietot):

Eu am auzit de bunele maniere.

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Coincidența este că și eu am auzit.

| Octavian199 explică (pentru Celcestietot):

Https://prnt.sc/p8p6ay, cam are dreptate, nu crezi?

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Nu neapărat. Fiecare caz este diferit.

| Octavian199 explică (pentru Celcestietot):

De ce e nevoie de religie?

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Nu ai cum sa înțelegi ce ne trebuie atâta timp cât nu crezi în Dumnezeu.

| Octavian199 explică (pentru Celcestietot):

Explica.Religia nu o sa te invete niciodata sa fi bun, asta te invata cei 7 ani de acasa.

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Nu crezi in existenta lui Dumnezeu, nu am ce sa iti explic, ca explic degeaba.

| Octavian199 explică (pentru Celcestietot):

Nu am dreptate? Poti sa crezi in zei fictivi la greu, dar poti face rau la greu.

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Fiecare sa face ce isi doreste, ca doar fiecare are constiinta si raspunde de propriile actiuni.

| Octavian199 explică (pentru Celcestietot):

Normal, dar nu de frica de zei, ci de legi. Apropo.De ce mai sunt legi?

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Legi au existat din totdeauna.

| Holiday a răspuns:

Multi. Toti din flori.
Lasand gluma la o parte, crestinii numindu-l "tata" pe Dumnezeu, inseamna ca asta si-a tras-o cu toate mamele lor?! Sau e tata vitreg si atunci e poligam?! La naiba, cum o dai, tot freak of nature e.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

O sa vina crestinii si-o sa-ti raspunda ca "noi suntem copiii lui".

| Octavian199 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Cica Iisus e singurul fiu, dar ii contrazice vechiul testament rolling on the floor ''Cand fiii lui Dumnezeu s-au cuplat cu fetele oamenilor'' rolling on the floorParca din cauza aceea a distrus zeul evreu Sodoma si Gomora, nu? rolling on the floor

| Panamax a răspuns:

Stim doar ca era casatorit.
https://stirileprotv.ro/......sotie.html

| TristanTzara a răspuns:

Are nume românesc, deci cel mai probabil e român. Așa că joc sigur și zic că are 1, 6 copii.