| Inferno a întrebat:

Cati dintre pretinstii crestini si-au extirpat sistemul nervos devenind prin aceasta fii ai Lui Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| Crâstoşelul a răspuns:

Să-l aşteptăm pe Maxim96.

12 răspunsuri:
| vitbsk a răspuns:

Cu ce te împiedică sistemul nervos să ființezi ca fiu al Lui Dumnezeu?

| BlackSulphur a răspuns:

Nu stiu ce vrei tu sa spui, insa inca sunt revoltat de faptul ca_crestinii se pot ruga la un zeu (inexistent) care nu a dorit sa creeze Pokemoni!

| Inferno explică (pentru vitbsk):

Nu stiu.
Tot ce stiu este ca,conform crestinilor, un fiu al lui Dumnezeu nu este animal, prin urmare nu are nici sistem nervos, caci, potrivit DEX-ului, un animal are.

| AndeT a răspuns:

Tu ti-ai extirpat sistemul nervos

| Exilee a răspuns:

Stimate, sistemul nervos reprezinta centrul ce comanda si control al organismului. Fara el, inseamna ca da am fi inexistenti dupa cum ai spus.
Prin urmare, inseamna ca nici nu ar mai trebui sa ne observi deoarece fara sistemul nervos nici nu am fi existat vreodata si ai vorbi teoretic cu niste entitati exact ca persoanele cu probleme psihice. Deci, inseamna ca de fapt ateismul ar contrazice neantul.

| Inferno explică (pentru Exilee):

Si cu toate acestea existati, ceea ce ma face sa cred ca sunteti tot animale si voi, ce au niste mnervos, in ciuda afirmatiilor pe care le faceti.

| M600 a răspuns:

Sa-mi fie cu iertare, nu vreau sa insinuez ca ai fi deplasat uneori, dar efectiv esti! Nu e ca si critica, o simpla observatie doar mai citesc pe aici si copii ale caror opinii si idei inca sunt contradictorii, dar tu ai tendinta de a te umple de ridicol uneori! Cred ca mai multa retinere si maturitate n-ar strica...nu o lua ca si repros, e o parere doar. Poti la fel de bine sa fi un indrumator si in viata reala nu doar sub oglinda unui ecran sau trairi virtuale.Imi cer scuze daca suna oarecum impertinenta interventia, dar pe langa lacune crase de limba romana, biologie, fizica, etc dovedesti si nepricepere.Eu unul la ce nu ma stiu, nu ma bag, si cred ca asa ar fi normal si respectuos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia vino cu puparetii tai si vezi? ca tocmai iti spusei in alt raspuns sa contolezi sa vezi? auzii ca evreii au puta taiata.crestinii se boteaza.

| Crâstoşelul a răspuns (pentru Inferno):

Ai devenit şi tu ateu? Bravo, mă.

| Inferno explică (pentru M600):

Eu sunt doar un mesager al Naturii dragul meu prieten, iar ce vezi tu mai sus nu reprezinta decat o imbinare de afirmatii facute de anumite religie, concluzia reiese folosind logica, logica inventata de filosofi si logicieni, nu de mine.
Asa canu mie trebuie sa-mi multumesti pentru intrebare.
Nu-mi cere mie maturitate fara a cere Naturii, pentru ca ar insemna sa fiu nedrept cu realitatea.
Poti impune oare naturii retinere?

| Inferno explică (pentru M600):

Prietene,daca X spune ca rata nu are coloana vertebrala.
Iar eu apar apoi si trag concluzia logica, plecand de la premisa respectivului, intreband:"Atunci rata este o nevertebrata?"
Daca fac asta, cine este cel imatur? Eu, care nu am facut decat sa ma pun la mintea lui X, sau X?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multi.