| DracuIa a întrebat:

Cati dintre voi ar accepta ca toti suntem aceeasi fiinta care e doar multiplicata sau care traieste nenumarate vieti pana ar ajunge din nou la perfectiune, prin experientele din fiecare vieti?

Chestia e ca deja suntem asta, doar ca putini ar accepta.

Daca te vei pune in locul celuilalt si iti imaginezi ca esti el, atunci vei intelege ce zic.
Lumea chiar si asa fiind dezbinata, tot acelasi lucru il vrem, sa primi bine, asa ca trebuie sa il si oferim,.
Karma sau cauza si efect sau roata mereu se intoarce sau ce tie nu-ti place altuia nu-ti face, sau punete in locul altuia sau regula de aur toate au aceeasi baza. Acela ca orice lucru il facem ni-l facem tot noua!

5 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

Nu cred. Pentru ca suntem diferiti, exista si opinii diferite, si conflicte, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca tot suntem aceeasi fiinta, ai simtit cum te-am pleznit?

| BogdantheDreamer a răspuns:

Ehe, bine ar fi sa avem mai multe sanse. Una avem, viata asta, in care putem darama sau putem zidi. Cuvantul lui Dumnezeu zideste.

Răspuns utilizator avertizat
| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Cred ca nu te referi la reincarnare. De altfel, sunt de acord cu tot ce ai zis.