| HaroldWarmsMyHeart a întrebat:

Câţi prooroci au fost în Vechiul Testament şi care au fost numele lor?

5 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

De ce nu iei Biblia sa te uiti? Eu nu sunt contabil! Si nici altii. De ce asta te intereseaza? Ce ajutor ti-as da daca-ti arat 10. 000Euro sa-i gasesti si sa-i numeri, daca nu stii ce vrei sa faci cu ei?

| oprescudorin11 a răspuns:

E o intrebare statistica? Uite ca nu stiu si nu consider intrebarea ca folositoare.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Amos
Daniel
Elisei
Enoh
Ezechiel
Habacuc
Hagai
Ieremia
Ilie
Ioel
Iona
Isaia
Maleahi
Mica
Micaia
Natan
Naum
Obadia
Osea
Samuel
Ţefania
Zaharia (fiul lui Berechia)
Zaharia (tatăl lui Ioan Botezătorul)

| HDeNiSaR a răspuns:

Avraam,Daniel,Elisei,Enoh,Ezechiel,Habacuc,Hagai,Ieremia,Ilie,Ioel,Iona,Isaia,Maleahi,Mica,Natan,Naum,Obadia,Osea,Samuel,Ţefania,Zaharia şi sunt sigură că am mai omis.