| Dan_Danutz_1997 a întrebat:

Ce a patit Iuda dupa ce a vandut pe Iisus?big grin

Răspuns Câştigător
| Marian001 a răspuns:

Sa spanzurat!

Răspuns utilizator avertizat
14 răspunsuri:
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

I-a parut rau ca L-a vandut pe Iisus, a plecat in Templu si a vrut sa inapoieze cei 30 de arginti. Dupa care s-a spanzurat.

| doctorandus a răspuns:

Depinde de care carte a Bibliei o citesti, ca autorii ei nu s-au pus de acord in aceasta privinta.

| danay72 a răspuns:

A avut remuscari si s-a spanzurat.

| Fatamuntilor a răspuns:

S-a spanzurat!

| sublime89 a răspuns:

Si-a pus streangu-n gat

| dragos9234 a răspuns:

Daca imi spui cum ai reusit sa iti faci poza aceea "sukara" iti spun.

| BlackSulphur a răspuns (pentru dragos9234):

Cred ca raspunsul este "Ku Vh@l0ar3".

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Matei 27:3-5 - "Atunci Iuda, care îl trădase, văzând că fusese condamnat, a fost cuprins de remuşcări şi le-a înapoiat cei treizeci de arginţi preoţilor principali şi bătrânilor, zicând: „Am păcătuit trădând un om drept". Ei au spus: „Ce ne priveşte? Este treaba ta!" El a aruncat arginţii în templu şi a plecat, apoi s-a dus şi s-a spânzurat. "

| Oleg20 a răspuns (pentru Someonewhoappreciatelife):

Foarte corect, totuși ținînd cont că apostolul Petru spune în Faptele Apostolilor 1:18 "Omul acesta a cumpărat un teren cu plata nedreptăţii şi, căzând cu capul în jos, a plesnit prin mijloc cu zgomot şi i s-au vărsat toate intestinele", se pare că creanga de care s-a spînzurat s-a rupt și Iuda Iscariot se prăbuşeşte peste stâncile aflate dedesubt şi se despică. happy

| Someonewhoappreciatelife a răspuns (pentru Oleg20):

Exact!

| LordBolton a răspuns:

S-a spanzurat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Dupa ce a vandut pe Isus, Iuda s-a spanzurat!
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wtf Iuda is dead?
Oh *** man.