| Paranormal12 a întrebat:

Ce a vrut Parintele Arsenie Boca sa spuna prin citatele:

,,Bucureştiul are să fie al doilea Ierusalim.Să nu vă.fie frică, căci Ţara Făgăraşului este păzită de Maica Domnului. Stă Maica Domnului în coate şi genunchi şi se roagă pentru Ţara Făgăraşului"

,, Vor veni necazuri mai mari decât Munţii Făgăraşului". Ne-om duce la munţii Făgăraşului şi la dealul Prislopului să se prăvălească peste noi că nu mai putem rezista"

" Ne vor ocupa trei ţări: Ungaria, Bulgaria şi Rusia. Atunci eu am zis: „Ungurii or să ne ocupe pe noi?", iar el mi-a spus: „Şi pe cei ce ne vor ocupa va veni ploaie de foc"

SI CEL MAI IMPORTANT

"Îmi pare rău de voi că sunteţi slăbiţi în credinţă. Veţi cădea din cauza fricii. Frica-i de la diavol; nu vă fie frică pentru a vă salva sufletele. Vor veni vremuri foarte grele, dar toate sunt îngăduite de Dumnezeu, Care este tovarăşul de drum al fiecăruia, de la naştere până la moarte. Vor cădea şi cei aleşi. Îmi pare rău că sunteţi cei pe urmă. Vă vor cerne. Vor pune impozite, taxe şi alte îngrădiri. Vor lua totul"

Intrebarea principala este de ce se roaga Fecioara Maria pentru tara noastra si ce vrea sa spuna parintele prin aceste cuvinte...

12 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Important e ce zice Biblia, nu un om.Profetiile biblice sunt cele care merita sa fie urmarite.

| Mădă0611 a răspuns:

Intrebarea e de ce se roaga in general, mai ales in coate si genunchi.

| CinevaNou a răspuns (pentru Mădă0611):

Spiritele au coate si genunchi?

| Mădă0611 a răspuns (pentru CinevaNou):

Se pare ca da, doar raiul e un loc fizic, situat in cer, adica pe nori. smug

| milan9 a răspuns (pentru Mădă0611):

Esti numai glume astazi. Frumoasa aia din fotografie tu esti? happy

| Mădă0611 a răspuns (pentru milan9):

Nu e gluma. De ce s-ar ruga si de ce in coate si genunchi?
Poate da, poate nu. thinking

| milan9 a răspuns:

Parintele Arsenie nu a spus aceste lucruri cu pretentia de a fi profetii, ci doar ca AVERTISMENTE pentru situatia critica a tarii si a lumii in general.

| Holiday a răspuns:

Pe langa faptul ca a trait in indoctrinare crestina, la batranete se si senilizase putin...

| sublime89 a răspuns:

Tinand cont de situatia in care se afla Ierusalimul, nu cred ca exista alt oras pe lumea asta care sa-si doreasca sa fie ca el. E ca si cum ti-ai dori razboi in loc de pace.
Boca a fost cam prins in vremuri vechi, in care tarile se cucereau una pe alta. In epoca actuala moderna e practic imposibil sa se mai intample asta, si va fi tot mai greu sa se intample si-n viitor. Ungaria si Bulgaria sunt aliatii nostri, iar bulgarii chiar n-au motive sa ne ocupe. Ei nu mai au pretentii teritoriale nici macar in cazul Dobrogei. Cat despre Rusia, nici macar nu ne mai invecinam cu ei, ceea ce face o invazie si mai improbabila. Din pacate, trebuie sa spun ca aceste predictii ale lui Boca sunt cam la acelasi nivel cu predictiile "vrajitoarelor" moderne.

| BogdanMike a răspuns:

S-a referit la faptul ca Sfarsitul se apropiehappy. Masonii conduc lumea, inclusiv Romania. Fecioara Maria se roaga pentru ca tara noastra este gradina Ei. Iar rugaciunile inaltate catre cer sunt puternice. Rugati-va caci nu veti sti cand va veni ceasul.

| CerbulGanditor a răspuns:

Cand a zis asta cred ca era in alt an...