| anonim_4396 a întrebat:

Cum adică suntem în planul astral când visam?
Ce e ăla plan astral mai exact?
Și de ce visam in fiecare noapte?
Ce părere aveți de visele lucide? Sau de decorporalizare?

4 răspunsuri:
| Meme10Memu a răspuns:

Nu exista asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai grija cu astfel de lucruri. Am auzit si eu mai demult de asta si eu "ca omu" cum s-ar zice am zis sa incerc, dar expresia asta s-ar traduce ca "omu' prost" pentru mine, pentru ca nu stii ce te asteapta...

In momentul in care te decorporalizezi de fapt tu ii dai acordul unui demon care vine sa te plimbe intr-o călătorie, dar nu iti dai seama de asta pe moment. Dar acest lucru are efecte devastatoare asupra vietii tale, sa nu faci asa ceva sad

Eu am incercat dar nu mi-a fost îngăduit sa ajung decat pana la un anumit nivel si apoi Dumnezeu m-a oprit si mi-a aratat adevarul, Slăvit sa fie El! Si sa stii ca tot am avut si am de suportat niste consecinte, niste lupte greu de dus prin ce am permis in viata mea deci iti spun, nu o face.

Daca vrei experiente prefera-le pe cele de partea buna. Si la Dumnezeu exista astfel de experiente, citeste biblia.

| Florin9Florin9 a răspuns:

La primele două nu mă pricep să explic exact

Nu visăm chiar în fiecare noapte

Visele lucide mi se par mișto, pot face lucruri să apară și să dispară dar păcat că durează puțin

Decorporalizare nu am experimentat, mi se pare teribil de straniu, inevitabil probabil stai cu gândul că poate nu te mai duci înapoi în corp

Am auzit că fenmenul mai apare la cei cu probleme de inimă când le bate inima prea încet în somn sau ceva de genul.

| marinaru777 a răspuns:

Vezi Georgeta Florea, Maria Gheorghiu si ce mai gasesti util pe You. tube. Omul cand doarme sufletul calatoreste dar la cei vii este conectat printr un cordon de lumina.