| Ioaniulian a întrebat:

Ce ai face, daca ar trebui sa spui cuiva cel mai important lucru din lume, dar ai sti ca nu te va crede niciodata?

Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Din punct de vedere spiritual, ca si cetatean al cerului aici jos pe pamant, ma dedic sa spun cel mai importan lucru din lume chiar daca nu va produce un puternic impact asupra persoanei respective.

22 răspunsuri:
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Nu-mi spune, l-ai vazut pe Jesus, in boxeri cu Batman?

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nimic...nu insist!

| EmaS a răspuns:

Eu as incerca sa il conving.

| Ioaniulian explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Am intrebat ceva dar, sper sa treci cu bine peste toate multa sanatate.

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru EmaS):

Convinge-ma acum ca l-ai vazut pe Dumnezeu, sau pe Fiul sau, sau orice alt sfant ce-si face veacul in transcendent.

| Ioaniulian explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Se simte supararea ta, eu nu l-am vazut, stiu ca exista pentru ca ma ajuta, te mai poate ajuta istoria daca nu crezi in Biblie, mai este un singur lucru care daca vrei sa te convingi te ajuta, sfintesteti viata si El ti se va face cunoscut, tu esti cel care trebuie sa te convingi incepe cumva.

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Pe unde ai fost plecata emas?

| RAY a răspuns:

Cel mai important lucru nimeni nu stie asta a spus si isus

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Nu am fost plecata, am intrat mai rar pe site. Nu imi spune ca ti-am lipsit!

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Mam obisnuit cu tine aici pe TPU

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Mersi.

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Http://www.tion.ro/......ma/1238542
baiatul era pocait si mama lui, stau la mine in zona

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-as face datoria de om.in cazul de fata de crestin.in alta religie, probabil la fel, dupa credinta, cultura si vrednicia de care voi fi capabil.

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Uneori tensiunea din relatii este atat de mare incat unii recurg la gesturi extreme. De aceea spun eu intotdeauna ca nu este bine sa te casatoresti cu o persoana care nu are aceleasi prioritati si convingeri religioase. Ai primit un raspuns pe masura.

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Pacat de tineretea lui

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Ma doare inima cand vad astfel de situatii. Mare pacat.

| cristi202 a răspuns:

Daca as sti ca nu va crede niciodata, de ce sa imi bat capul cu a-i spune cel mai important lucru pe degeaba? Nu il zic mai bine aceluia care vreodata va crede?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa ajung sa am discutii importante cu cineva, inseamna ca mi-ar fi cineva apropiat si daca nu ar avea incredere in mine, atunci as destrama prietenia.

| RetardedRacoons a răspuns:

Ii spui "sa moara mama daca te mint" ca sa-ti sporesti credibilitatea.

| danay72 a răspuns:

De obicei nu esti crezut in momentul in care ai inselat o persoana sau ai mintit-o.Dar daca cineva iti spune tot timpul adevarul, atunci o crezi pentru ca sti ca nu minte. Tit1:2

| CristiB93 a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Emile mamica iar nu ti-ai luat pastilele de dimineata, iar aiuresti oamenii pe TPU.

| AvalohAlyn a răspuns:

L-as spune chiar daca nu ma crede, macar am constiinta curata si impacata chiar daca exista o mica sau mare doza de regret si tristete.Numai bine