| Mădă0611 a întrebat:

Ce amuzanta e categoria asta. Pentru intrebarile ateilor, in general raspunsul e "dumnezeu/asa a vrut/e voia lui/diavolul/manipulare", intrebarile crestinilor se muta tot mai sus, acolo unde ateii pot doar sa presupuna, pentru ca ei apeleaza la "stiinta oamenilor de stiinta" (ma indoiesc ca cineva de pe TPU are tehnologia de care dispun cei de la NASA, si nici a lor nu e perfecta), iar stiinta lucreaza cu dovezi, lucruri concrete; daca nu le dai un raspuns convingator e dovada ca dumnezeu exista, dar daca venind de la munca sau scoala gasiti un obiect valoros in fata usii, nu stiti cine l-a pus, va intrebati, intrebati in jur, iar daca nu gasiti raspunsul, spuneti ca e de la dumnezeu?

Imi ajunge un "da" sau "nu".

58 răspunsuri:
| usuk a răspuns:

Normal, duh'..ca doar mai nou banii, cheile de la seif, inelele/cerceii/colierele de aur, stiinta, iubirea, adevarul, [eu mai stiu ce obiecte de valoare]etc apar *puff* ca din senin in fata usii oamenilor, dar nu oricare oameni..ca la aia de stiinta, NU apare nimic; iar oamenii, evident ca nici nu se mai deranjeaza sa intrebe[eroare in intrebarea ta] pentru ca e CLAR ca sunt de la dumniezau, sunt o rasplata...iar daca, care cumva rasplata e prea mare, se fac ca arunca obiectele alea; ca nu care numva sa zica lumea ca le-au primit de 'al rau...nea satanelu' mieluselu' incornoratu'[LOL-asa, ca" "categoria sa fie si mai amuzanta]

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E chiar mai amuzanta decat trivia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu
PS: cred ca am inteles unde incerci sa bati dar nu au nici o treaba cele doua lucruri. Sunt sigur ca ai si tu "inteligenta" necesara sa iti dai seama de ce.

| WeLoveTheDeviI a răspuns:

Se numeste argumentul prin ignoranta. Oricum un raspuns care raspunde la toate intrebarile nu este un raspuns adevarat.
Poftim pentru amuzament:
http://sclavii.blogspot.ro/2010/10/argumentul-prin-ignoranta.html

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Trivita te amuza? Poate ai spus-o in gluma.

| oprescudorin11 a răspuns:

Adica tu vorbesti o ora si eu sa raspund cuda sau nu? Ce cretinism.Crestinii adevarati nu vorbesc cum ai zis.Aia sunt ceva ca tine!

| Mădă0611 explică (pentru oprescudorin11):

Nenea, am observat ca tu te certi cu toata lumea, asa ca ia o pauza, sau ia o pauza, sau daca nu vrei, ia o pauza.

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru oprescudorin11):

Pune o frana ca o bagi pe sefa in depresie!

| Mădă0611 explică (pentru ViseleSmulgGratii):

Nu pentru toata lumea TPU e totul. whistling

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru Mădă0611):

Stiu. Eu vorbeam strict de tine.

| RuxandraBianca a răspuns:

Imi place poza ta de profil laughing

| Mădă0611 explică (pentru ViseleSmulgGratii):

Degeaba cer creier de unde nu e. Am primit mail de la unul dintre admini sa nu mai raspund provocarilor, asa ca ti-am zis o data sa ma ocolesti, acum e a 2-a oara, la a 3-a fie iei ignore, fie iti zic cateva, ca vad ca romaneste nu stii, o sa ma chinui sa zic ceva pe tiganeste, limba ta materna, aaa, dar stai, nu stiu, deci o sa fii primul de la ignore, sau sa dau direct thinking, mi-e frica sa nu iau vreo boala :-s

| oprescudorin11 a răspuns (pentru ViseleSmulgGratii):

Pot ca sa-ti dau procura notariala sa o pun, reprezentat de tine pe sefa in scapare de depresie?

| ErrorFound a răspuns:

Trivia e puisor pe langa noi.
Si stii ce mai e amuzant?
Ca noi trebuie sa citim Biblia ca sa-i contrazicem, ei nu trebuie sa citeasca nici macar un abecedar sau un atlas.

| BogdanVasc a răspuns:

Mai amuzant e "Dragoste si Sex" unde fete de 10 ani spun ca s-au masturbat cu un pix si sunt deprimate ca probabil au ramas insarcinate.

In fine, e de ajuns ca crestinii nu pot dovedi existenta lui Dumnezeu. Cum ar fi sa ies in public si sa spun ca Greuceanu totusi exista? Insa multi crestini spun ca ateii trebuie sa dovedeasca inexistenta lui Dumnezeu, desii mi se pare absurd. Adevarat, Isus sa zicem ca a existat, dar a fost doar un intemeietor de secta sau "religie". Atat.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Nu.

| iurii75 a răspuns:

Şi tu, când găseşti un ceas în faţa uşii, ce spui, că cineva la pus acolo sau că a apărut din nimic?

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru Mădă0611):

Pe mine doar ma amuza cum te aprinzi cand cineva nu spune ca tine.

Daca vrei, esti invitata mea sa imi oferi acel ignore cu care ma tot ameninti.

Sa ma pregatesc de un comentariu, la care(pur intamplator) nu voi apuca sa raspund, necesar pentru a-ti arata maturitatea?

| Mădă0611 explică (pentru iurii75):

laughing iar povestea cu ceasul, parca era ortodoxa si voi nu va intelegeti cu ortodocsii. :O
Ceasul e facut de oameni, dar fierul si rotitele, ca idee, de natura, iar natura nu e Yhwh. Acum raspunde tu.

| Mădă0611 explică (pentru ViseleSmulgGratii):

Nu trebuie sa spui ca mine, daca ar fi asa nu as sta la religie, dooh, ma enerveaza oamenii cu o anumita gandire, murdara si proasta, sinonime in cazul asta, care insista sa se faca observati de mine si astfel sa ma uit peste raspunsurile lor pentru a ma scarbi iar, tu ai multe raspunsuri de genul.
Nu faceam pe sefa, dar uita-te peste raspunsurile lui, ori nu stie care e treaba cu forumul si cu butonul raspunde, ori nu stiu care e treaba (de la intrebarea lui Gaia am venit razand sa pun intrebarea asta, si nenea era cel funny din poveste), asa ca daca vrei doar sa te bagi in seama, baga-te cu altii, pentru mine esti doar un copil crescut in globul de sticla al lui mami profesor, probabil bataia de joc a multora si care doar pe net primeste atentie, sacaie pe unii si pe altii pentru mai multa atentie, daca ai ceva cat de cat inteligent de zis, ok, da-i drumul, daca nu, scuteste-ma.

| CristiB93 a răspuns:

Cand ti-am raspuns eu cu : Asa a vrut Dumnezeu?

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru Mădă0611):

Treaba cu "sefa" ii o vorba, chiar nu a fost o aluzie.

Si nu ma uit peste raspunsurile lui, deoarece ar insemna ca il urmaresc. Asa m-a invatat un om intelept.

Acu sa-ti zic sincer. Ma bag asa peste tine deoarece nu imi place mentalitatea ta de pana acum(poate una esti aici si alta esti in viata reala, d-aia zic). Spui "oaie proasta" oricarui utilizator care crede intr-o divinitate. Poate acel nene de-l ataci tu, te-a tras din fata masinii acum cativa ani, poate, ti-a luat o ciocolata cand iti era pofta si n-aveai bani la tine.

| Mădă0611 explică (pentru ViseleSmulgGratii):

Nici mie nu imi place metalitatea ta si nu ma vezi sa ma bag in seama, si apoi, nu l-am atacat, ataca si se ataca singur, habar n-am de ce.
Nu iau ciocolata de la nimeni, deci :d

| RAY a răspuns:

Ipocrizia descrie cel mai bine umanitatea

| CinevaNou a răspuns (pentru Mădă0611):

Bine faci. Imi povestea cineva cum si-a rupt din ciocolata lui pentru un copil mic, si cica l-a facut fericit. Dar stiu ca respectivul nu se spala pe maini niciodata dupa ce iese de la baie si mai are si paraziti intestinalistraight face saracul copil

| Mădă0611 explică (pentru CinevaNou):

:)) credeam ca sunt singura dili cand e vorba de chestii de genul :)) dili = 8-}
O tenie se poate face de 10 m in bultica :)) http://www.youtube.com/watch?v=riQ3KdCyTGA

| Mădă0611 explică (pentru Mădă0611):

Dili = silly = idei cu bacteriile, limbricii, virusurile, spalat tot, ca se poate intelege invers, dili ca "prietenul" tau. :O laughing

| CinevaNou a răspuns (pentru Mădă0611):

Nu esti singuralaughing cateodata ma spal si de 20 de ori pe maini intr-o zi. I don't want to see e rau sa stai cu oameni care nu se spala, asa ca ma spal si pentru eirolling on the floor

| CinevaNou a răspuns (pentru CinevaNou):

rolling on the floor)))) tare mel
Stiu cu tenia I don't want to see din pacate am vazut si clipuri cu camere intestinale, cum stau agatati prin matze si cat de lungi sunt I don't want to see

| Mădă0611 explică (pentru CinevaNou):

Oooo, si eu ma spal des, foarte des laughing, stau cu parintii, dar astia spun "deee, pe vremea lui ceausescu nu existau microbi", nu existau pe dracu, nu stiau oamenii de la ce le-a aparut nu stiu ce. Cica herpesul la gura e de la sete, daca ar fi stiut lumea ca e un virus, multi n-am fi avut tangente cu el. Trichinella n-am avut, dar a cumparat vecinu un porc si avea, de atunci sunt cam :-s, iar povestea cu pe vremea lui ceausescu nu exista trichineloza. Simptomele apar dupa cateva saptamani, cine ar fi facut legatura cu tocanita mancata acum 3 saptamani?
Nu ma uit la fimulete cu chestii scarboase big grin decat daca e vreo secventa strecurata in ceva interesant. M-am uitat la The human body si am vazut cum iese bebelu'. straight face