| anonim_4396 a întrebat:

Ce asteptari aveti de la viata?(intrebare adresata atat ateilor cat si crestinilor)

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Daca ai asteptari prea mari, vei avea si dezamagiri prea mari. Asa ca aleg sa traiesc momentul si sa nu ma gandesc prea mult nici la viitor si nici la trecut.

13 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Stiu care e scopul vietii si de aceea astept sa se implineasca ceea ce spune Biblia.Psalmi37:9-11

| Narcis2007 a răspuns:

Nu am asteptari dar am planuri

| mODIN a răspuns:

Tzatze!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Binecuvantarea in aceasta viata cu copii, sanatate, bunaintelegere si recompensa viata vesnica

| M25M a răspuns:

Nici una.

| PedoBarbie a răspuns:

Să mai fiu în viaţă.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Niciuna.
Vreau ca viata sa ma surprinda.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Sa fim eliberati de cel rau, de boala, de suferinta, de moarte, si sa ajungem asa cum doreste Dumnezeu, sa apucam ADEVARATA VIATA.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu astept nimic de la ea.merg inainte si iau tot ce vreau.

| casian_6565 a răspuns:

Eu am invatat sa traiesc fiecare clipa deoarece nu se va repeta de la viata as vrea : sa gasesc fata care sa ma iubeasca si sa fiu fericit nimic mai mult

| Everestcompany a răspuns:

Manele, bani, femei...

| acio a răspuns:

VIATA ESTE UN EXAMEN daca esti bun ai luat daca nu ai trait fara sens devii un vid in, intuneric cred ca este cel mai greu de suportat, singuratatea.