| LupusDei1993 a întrebat:

Ce atei youtuberi mai cunoașteți ca 34Alley sau DarkMatter2525, gen animații sau clipuri mai scurte și mai directe?

Răspuns Câştigător
| Theo94 a răspuns:

Uita-te la FEATURED CHANNELS si vezi acolo, de ex. la DarkMatter2525 sunt: The Atheist Voice
https://www.youtube.com/user/TheAtheistVoice

TheThinkingAtheist
https://www.youtube.com/user/TheThinkingAtheist

Le-am luat de pe nume, probabil sunt mai multe, poti sa te uiti si la celelalte canale le fel in dreapta ecranului.

4 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Mai Clar.
Face pod-cast -uri în ro.

| Nilsson a răspuns:

"gen animații sau clipuri mai scurte și mai directe"

Desene animate și dacă se poate cât mai scurte să nu vă plictisiți.
Adică de nivel preșcolar sau cel mult clasele primare?

Să înțeleg că acesta este nivelul ateilor, îl loc să citiți cărți voluminoase ori să urmăriți seminarii de câteva ore doar pentru o singură temă, ceea ce înseamnă oarecum un nivel academic.

Cam asta e diferența dintre atei și creștini, dacă vă spune cineva că nu e nimic de capul vostru vă mai și supărați.

| LupusDei1993 explică (pentru Nilsson):

Nu, pentru ca nu prea am timp, fiind intr-o perioada mai incarcata cu munca + chestiuni de familie.

| RAY a răspuns (pentru Nilsson):

Cam asta e diferența dintre atei și creștini, dacă vă spune cineva că nu e nimic de capul vostru vă mai și supărați.

diferenta mai sta si in faptul ca atei au citit biblia in timp ce voi nu aveti habar de ia