| dragos9234 a întrebat:

Ce ati face voi, cei credinciosi, daca peste o luna sa zicem ca ar veni in vizita o civilizatie extraterestra extrem de avansata iar noi oamenii le-am pune niste intrebari printre care si "dumnezeu exista?" iar ei ar raspunde ca si ei pe vremea cand erau primitivi cea ce nu puteau explica puneau pe seama unor zeitati dar acum dupa ce au avansat atat de mult au demonstrat cum a aparut universul si au demonstrat ca posibilitatea unui zeu atotputernic este imposibila

11 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Ce ai spune tu, cel ce pune o asemenea intrebare daca cineva va veni in curand pe pamant si ar spune ca este un extraterestru de pe o alta planeta de aiurea din univers (cu o farfurie zburatoare, bineinteles). L-ai crede? Dar daca n-ar fi asa si ar fi Satana cu ingerii sai care ar face acest lucru sa nu crezi in Dumnezeu, ce ai face?

| ania a răspuns:

I-as intreba cum au demonstrat ca posibilitatea unui zeu atotputernic este imposibila.

| RAY a răspuns:

Ai dreptate dragos, ce ar face ar spune ca dumnezeu a facut mai multe pamanturii cu viata, sar scoate ei cumva, ipocrizia doar ne definieste ca specie de ce ne miram

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imposibil ba... planeta noastra e singura care a castigat la 6/49 al universului si a fost doar o tragere. Planeta asta trebuie sa fie mandra ca o populam noi. Specia noastra e miezul din fanta in tot universul. Acest lucru este confirmat de o carte scrisa de niste primitivi care credeau ca ploaia este o manifestare a unui zeu... poti tu sa pui la indoiala aceste scrieri sfinte, adevarate si lipsite de greseli?

| SmexyBoy a răspuns:

Nu exista asa ceva.
A hai sa iti recomand o carte:
Destinul Planetei.

| dragos9234 explică (pentru SmexyBoy):

Deci din cele cateva sute de miliarde de galaxii care la randul lor au cateva sute de miliarde de stele in jurul carora sunt mii de miliarde de planete noi suntem singurele forme de viata inteligente?

| SmexyBoy a răspuns (pentru dragos9234):

Posibil 50% da, si 50% nu, dar am citit ce scrie in "Biblie"
Si nu o consider Biblie, daca ar sa indepartezi cuvintele: Biblie, noul testament, si vechiul testament, o sa observi ceva minunat:
Nu vezi padurea de copacii...

| GizazCraist a răspuns (pentru SmexyBoy):

D-te naibii ca esti prost
cum poti sa fii in halul ast de ipocrit si sa nu crezi ca exista si alte fiinte in univers?
pai domnule animal prost ca sa stii si tu PRIMA CELULA VIE DE PE PAMANT A VENIT INTR-UN METEORIT DE PE MARTE!

| wow_3471 a răspuns (pentru GizazCraist):

Vai de capu' tau.
primul organism viu a aparut in apa. nu de pe marte lol rolling on the floor

| SmexyBoy a răspuns (pentru GizazCraist):

Da da...asta so crezi tu.
Inca ceva, cine zice ala e, dupa cum wow_371 chiar a spus-o...vai de capul tau.

| GizazCraist a răspuns (pentru wow_3471):

Wa boule mai uitate si tu pe discovery si o sa vezi