| AvalohAlyn a întrebat:

Ce au si ce au avut in plus cei mai mari oameni spirituali (Iisus,Buddha,Khrishna,Confucius, Dalai Lama etc )fata de noi toti?

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Isus este Fiul lui Dumnezeu. El a murit pentru ca a platit pretul pentru pacatele noastre. Dar a treia zi a inviat. Restul, zac intr-un mormant rece.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Buddha zace intr-un mormant rece? Buddha l-a precedat pe iehova si nazarinean cu mii de ani. De unde ai luat informatia asta? Chiar te rog sa dai o sursa de informare. In plus de asta, mai esti si un pic proasta, pe langa faptul ca esti indoctrinata, habar n-ai ca Tenzin Gyatso, Dalai Lama este in viata, astept acum sa-mi spui ca "mormant rece" e o metafora.

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Nu a inviat nimeni niciodata, nu ai nici o dovada decat o credinta bazata pe nimic, iisus in fapt a copiat multe de la buddha

| KronstadtResurrection a răspuns (pentru EmaS):

Nu exista dovezi palpabile, care sa arate fara urma de indoiala ca Isus a existat, asa cum exista in cazul lui Buddha, sau Confucius.

Răspuns utilizator avertizat
| mentholinks a răspuns:

Aveau sula mica.

| reihiuke a răspuns:

Constiinta

Răspuns utilizator avertizat
| DubbleD a răspuns:

Buddha,Confucius,... s-au considerat pe sine invatati / maieştri spirituali iar Iisus, Khrishna,... s-au manifestat si au fost asimilati ca Dumnezeu/zei.