| Vernusio a întrebat:

Ce Biblie sa imi cumpar? De care? Ca am vazut ca sunt mai multe.

2 răspunsuri:
| Idris a răspuns:

Iata dilema crestinilor. laughing Nici macar nu stiu care carte "sfanta" e mai buna asa de autentica e cartea din care ei isi trag religia. Daca crestinismul era adevarul, acest lucru nu s-ar fi intamplat niciodata. Luai o biblie si atat. In schimb, din orice colt e lume ai lua un Qur'an, acesta este la fel cu ceea ce recita alte cateva sute de millioane de oameni.

| MentalDisorder2 a răspuns:

Biblia este o simpla carte,ca oricare alta carte.
Este facuta in acelasi mod ca si cea normala.
Nu are nimic special, daca vrie sa citesti ce scrie in ea poti cauta pe net.

Parerea mea despre dumnezeu si d-astea, este ca omenirea are nevoie de cineva in care sa creada si care sa le raspunda intrebarilor fara raspuns.
inainte când era furtuna era zeul fulgerului când nu se stia ce este focul era zeul focului care-l facea, zeul fertilitatii si minuni d-astea.
Acum se stie ce este focul si furtuna, si nu mai crede nimeni in ei.
Dumnezeu raspunde la întrebarea "Ce se intampla dupa ce murim"
Dar fiecare crede ce vrea.