| hegemon88676 a întrebat:

Ce colinde sunt cele mai potrivite pentru Ajun de Craciun?

Răspuns Câştigător
| qMisaki a răspuns:

1. Astazi s-a nascut Hristos
2. Buna dimineata la Mos Ajun
3. Din an in an
4. O ce veste minunata
5. Colindita
6. Floricica
7. Am plecat sa colindam
8. Colindam, colindam iarna
9. Trei Pastori
10. Toate cu florile dalbe laughing
Funda?

11 răspunsuri:
| LoveToHate a răspuns:

Niciuna.

| RisenLight a răspuns (pentru LoveToHate):

Scuza-ma,dar ai demonstrat ca esti un nimeni.
Ce om normal nu se bucura de Craciun?
Cum am spus esti nimeni.

| LoveToHate a răspuns (pentru RisenLight):

Ce nesimtit. Daca n-am chef sa ma bucur de Craciun in felul asta, care e problema ta?

| RisenLight a răspuns (pentru LoveToHate):

Da...m-am comvins
Sustin prima idee
Nu are rost sa iti mai spun altceva decat :
Craciun Fericit!

| LoveToHate a răspuns (pentru RisenLight):

Deja ai inceput sa ma plictisesti, asa ca iti spun:Noapte buna!

| RAY a răspuns:

Mergi la colinda, atunci alege una care o sti pe de rost si o canti pe aia de ce trebuie sa stii mai multe?

alege una scurta si frumoasa cum o ce veste minunata

| AvalohAlyn a răspuns:

O ce veste minunata,Astazi s-a nascut Hristos,Din an in an,Colindam, colindam iarna, Leganelul lui Iisus, Deschide usa crestine, la Betleem colo-n jos etc.
Mie imi plac mult colindele cantate de Stefan Hrusca si Paul Surugiu(Fuego)

Daca vrei sa asculti colinde o poti face aici:http://www.crestinortodox.ro/colinde-audio-colinde-craciun/.
Are multe colinde cantate de multi interpreti, de coruri etc.Sarbatori fericite

Răspuns utilizator avertizat
| dragos9234 a răspuns:

Acdc-thunderstruck
Disturbed-sickness
skillet-monster

| GRs a răspuns:

Fuego - Impodobeste mama bradul laughing

| GoldVali a răspuns:

Alea clasice de le stiu toti: Am plecat sa colindam, O ce veste minunata