| klaws007 a întrebat:

Ce credeți despre acest preot? http://www.youtube.com/watch?v=H4zajhg4bm8

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Cred exact ce zice Cuvantul lui Dumnezeu:
Luca:20
46 „Păziţi-vă de cărturari, cărora le place să se plimbe în haine lungi şi să le facă lumea plecăciuni prin pieţe; ei umblă după scaunele dintâi în sinagogi şi după locurile dintâi la ospeţe;
47 şi casele văduvelor le mănâncă, în timp ce, de ochii lumii, fac rugăciuni lungi. De aceea vor lua o mai mare osândă."

2 răspunsuri:
| ZoOzAtaOaNa a răspuns:

Nu stiu daca procedeaza chiar corect...eu stiam ca un preot, atunci cand miruieste oamenii, trebuie sa zica rugaciunea:,, Ajutor de la Dumnezeu, Cel ce a facut cerul si pamantul", sau sa ii binecuvanteze.in niciun caz sa procedeze astfel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca e liber sa-si pastoreasca turma data in ingrijire cum crede de cuviinta atat timp cat o pazeste de cel rau si aduce mantuirea.glasul si vocea sunt daruri care trebuiesc folosite spre incantarea si folosul oamenilor.sunt date de Dumnezeu si trebuiesc folosite pentru slava si gloria lui.asta cred eu.vad ca altii s-au apucat sa judece.