| AvalohAlyn a întrebat:

Ce credeți că ascunde Vaticanul in biblioteca aia mare și secretă a lor? Ceva secrete importante dar ascunse de omul de rand? Așa se speculează.

31 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Cred că tet ce e important de știut pentru a avea aici o viață fericită și a fi în eternitate alături de Creatorul nostru e scris în Biblie, ce mai e la Vatican în bibliotecă, e treaba lor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil multe dovezi are ororilor comise de religie de a lungul istoriei

| Celcestietot a răspuns:

Un secret cred că ar fi cel legat de extratereștrii.

| GicaGigekGica a răspuns (pentru Celcestietot):

Ca nu exista, asta e secretul!

| Celcestietot a răspuns (pentru GicaGigekGica):

De ce ai spune asta? Argumenteaza.

| GicaGigekGica a răspuns (pentru Celcestietot):

Sa mergem putin in trecut. Oamenilor le erau frica de padurile dese si intunecate pentru ca erau legende cum ca acolo s-ar afla niste creaturi "supranaturale" gen Bigfoot. Mai tarziu s-a descoperit ca de fapt nu exista nimic.
Apoi toti credeau ca oceanele si marile sunt infinite si ca se afla alte creaturi care ucid marinarii, cum ar fi sirenele. S-a dovedit ca nu e infinit oceanul si ca nu exista sirene.
Acum multi cred ca spatiul e infinit si ca exista creaturi ca extraterestrii. In concluzie cred ca si de data asta imaginatia omului e prea mare si nu crede nimic fara dovezi.
Am incercat sa o dau logic, si dupa logica mea, extraterestrii nu exista.

| GicaGigekGica a răspuns (pentru Celcestietot):

Stii ca aceste nave "extraterestre" sunt defapte experimente esuate ale americanilor care voiau sa faca avioane sub forma de disc si ca sa ascunda totul au spus ca sunt extraterestrii. Teoria mea chiar are mai mult sens decat dovezile tale care pot fi distruse.

| GicaGigekGica a răspuns (pentru Celcestietot):

Haide ba, termina cu prostiile. Imaginatia omului e foarte mare, asa explic eu acele umbrele la care statea egipteni la umbra. Au venit extraterestrii acum 3000 de ani si nu mai vin acum? Cum pana mea?

| Celcestietot a răspuns (pentru GicaGigekGica):

Cum sa nu mai vina acum -_-? Eu ce scriu aici? Tu nu intelegi ca din ceea cea am scris eu reiese ca au fost si inca mai sunt? Nu este un argument,, termina cu prostiile'', ci o vorba aruncata aleatoriu. Daca te loveste cineva, vei spune ca a fost in imaginatia ta sau ca a existat acea lovitura? Raspunde-mi logic.

| GicaGigekGica a răspuns (pentru Celcestietot):

Atunci zi-mi unde sunt extraterestrii pe Pamant. Normal ca o sa zici ca s-au tranformat in oameni sau ca nu stiu ce **** mai zici tu. Demonstreaza-mi tu ca extraterestrii sunt pe pamant. Sau stai, da, tu esti un extraterestru. Nu pot sa percep ideea de extraterestru, spatiul nu e infinit si nu exista nici un verzuliu care e mai destept ca noi, exact cum era si cu oceanele acum cateva sute de ani.

| Celcestietot a răspuns (pentru GicaGigekGica):

Dovezile acestea au fost suficiente. Spațiul este in continua expansiune, deci nu știi ce vorbești. Negi existența extratereștrilor, negi existența lui Dumnezeu.

| GicaGigekGica a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu exista nimic. te asigur!

| Celcestietot a răspuns (pentru GicaGigekGica):

Mai asiguri și pe unul care a văzut, frumos laughing.

| GicaGigekGica a răspuns (pentru Celcestietot):

Ce ai vazut tu ma. De unde extraterestrii frate. Nu exista, daca pana acum din cate cautari s-au facut nici o planeta nu poate sustine viata, care ar fi sansele ca celelalte sa sustina. Si chiar daca ar fi viata pe vreo planeta nu ar fi nimic mai mult decat niste microbi. Dar nici aia, Dumnezeu ne-a facut doar pe noi si atat!

| Celcestietot a răspuns (pentru GicaGigekGica):

Deci îngeri, serafimi, heruvimi s-a.m.d., nu există? Dacă negi, ești creștină cu numele.

| Celcestietot a răspuns (pentru GicaGigekGica):

Am văzut, iar daca negi, mă faci mincinos, iar daca mă faci mincinos, ești o satanistă.

| GicaGigekGica a răspuns (pentru Celcestietot):

Off, astia nu-s extraterestrii...E cu totul altceva

| GicaGigekGica a răspuns (pentru Celcestietot):

Si explica, ce extraterestrii ai vazut tu?

| Celcestietot a răspuns (pentru GicaGigekGica):

Nu contează. Dacă nu crezi pe cei care au văzut, de ce m-ai crede pe mine?

| Celcestietot a răspuns (pentru GicaGigekGica):

Sigur, sigur... Atunci ce sunt?!

| GicaGigekGica a răspuns (pentru Celcestietot):

Extraterestru e denumirea unui omulet verde cu capul mare foarte destept si mult mai evoluat decat noi. Nu poti baga creatia lui Dumnezeu in toata prostia asta.
Nu are rost sa mai discutam pe tema asta ca stiu sigur ca nu exista nici un omulet d-asta

| Celcestietot a răspuns (pentru GicaGigekGica):

Definitia gresita. Eu cred in omuleti vezi laughing? Nu.

| AvalohAlyn explică (pentru GicaGigekGica):

Dar pot exista oameni exact ca si tine, pe alte planete sau mai inferiori sau mai evoluati, depinde, faza e ca probabilitatea sa exista viata extraterestra e foarte mare, Universul este daca nu infinit extrem de mare si in continua expansiune si e improbabil foarte sa existam numai noi in Univers ...stiinta si matematica si tot ce vrei tu zice asta.
Iar adevarul este ca Dumnezeu s-ar putea ca nu ne-a facut doar pe noi aici pe Terra ci a mai creat planete cu viata dar inca nu le-am descoperit noi oamenii pana acum, probabil sa se descopere in urmatorii 100 de ani.

| GicaGigekGica a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Posibil. Dar cum am mai zis, imaginatia omului mereu a creat legende, ipoteze si creaturi care de cele mai multe ori am aflat ca nu exista nimic din astea. Deci ce sa cred despre extraterestrii?

| DeyCj a răspuns:

Aşa şi este nu numai se speculează că este.Aruncând o privire în istorie observăm că ei sunt cei ce au impus cu forţa acest program; Adică creatorii creştinismului, iar ceea ce ascund ei este adevărul cum că ceea ce au făcut în istorie este doar un mijloc de manipulare mentală a omului, nimic divin real.Ca noroc că au avut loc şi scurgeri de informaţii, iar cei ce le-au găsit au devenit non creştini.Prin asta deconectându-se spiritual de al acest program.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Toată arhiva Bisericii Catolice, cea mai veche instituție religioasa creștină din lume. Cat si cărți scrise de "sfinții părinți", papi, episcopi si preoți.

| AvalohAlyn explică (pentru TamplaruAnisoara):

Ceva secrete importante pentru omenire dar ascunse de omul de rand? Așa se zice.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Biserica AZS cat si cea Ortodoxa, dar si alte denominațiuni, considera instituția popala ca fiind anticristul. Dar anticristul nu poate avea secrete, tot ce urmează sa întreprindă ne este făcut cunoscut in Biblie, in cărțile Apocalipsa, Daniel, Ezechel, Isaia, Zaharia si altele. Cei ce studiază Biblia si cărți ale unor creștini care interpretează Apocalipsa sunt conștienți ca apariția Anticristului este iminenta, la fel si revenirea Domnului Isus. Posibil sa fim ultima generație a istoriei omenirii pe acest Pamant.

| pacatosulBogdan a răspuns:

Papistașii încearcă să-și dea importanță cu așa-zisele lor secrete, dar Dumnezeu vrea ca toată lumea să se mântuiască și la cunoștința adevărului să vină (1Timotei 2,4). Creștinismul nu este o sectă de inițiați, nu este adică un ezoterism, ci este religia adevărului despre Dumnezeu și mântuirea pe care a adus-o El oamenilor, un adevăr disponibil oricui vrea să-l primească.