| OctavianDanielMaria a întrebat:

Ce credeti ca inseamna asta? "Totuşi ea va fi mântuită prin naşterea de fii, dacă stăruieşte cu smerenie în credinţă, în dragoste şi în sfinţenie."? 1Timotei cu 15.

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Eu am citit undeva că sensul în original e că va fi salvată de rușinea de a nu avea copii.

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca religia e misogina si considera femeia un nimic. doar buna la facut copii da si aia sa fie barbati nu altceva

Răspuns utilizator avertizat
| GdX a răspuns:

Citeste si tu ceva SF mai misto gen Lord of the Rings. De atunci si pana azi au aparut carti SF mai faine.

Răspuns utilizator avertizat