| LupusDei1993 a întrebat:

Ce credeti ca va fi Marea Amagire ce va urma sa apara?
Invazie "extraterestra" ce de fapt este o deceptie demonica cu Ingeri Cazuti in "trupuri vii"?
Sau e ceva ce nu ne putem astepta?

49 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Posibil si asta, dar cel mai probabil un nou razboi mondial. Oricum cei ce conduc lumea se inchina demonilor, deci putem spune ca este o invazie demonica.

Răspuns utilizator avertizat
| Helper07 a răspuns:

N-am prea studiat subiectul dar cred ca are de a face si cu alianta ecumenica.

| RaulAlmășan a răspuns:

In Apocalipsa sunt doua femei.
Femeia curata care reprezinta Biserica Domnului Isus si femeia curva ce reprezinta o biserica apostaziata,eretica, hulitoare.
Dar spune ca cu femeia curva vor curvi toate neamurile pamantului, toti carmuitorii tarilor, in afara de crestinii adevarati.
Pentru ca toate neamurile sa curveasca cu Biserica Apostaziata, eretica etc.
E nevoie de o religie globala, Papa a inceput asta deja.
Asta e inceputul amagirii lui satan.

| Octavian199 a răspuns (pentru RaulAlmășan):

Opriti-va,can lesin de Ras rolling on the floor

| RaulAlmășan a răspuns (pentru Octavian199):

Tu nu intelegi nimic

| Celcestietot a răspuns (pentru RaulAlmășan):

Asa este, nu intelege, dar nici nu cauta. Ai 2 variante : ori il lasi si nu ii mai raspunzi, ca daca faci asta iti pierzi timpul, ori ii dai block.

| SG1995 a răspuns (pentru RaulAlmășan):

Ba da, înțeleg că juma dintre voi au nevoie de un piatra.

| Octavian199 a răspuns (pentru RaulAlmășan):

Ai dreptate, nu inteleg de CE credeti in povestirolling on the floor

| LupusDei1993 explică (pentru Octavian199):

Tu crezi ca inventiile Hollywood despre extraterestri sunt intamplatoare?
Si ca anul asta s-a discutat o gramada despre ei, si incepand de luna trecuta sa fie discutii despre OZN-uri chiar la CONGRESUL AMERICAN?

| danut a răspuns (pentru RaulAlmășan):

Are si el rolul lui, nu ai ce-i face si NICI NU CONTEAZA ce spune dar trebuie sa te "bucure" intr-un fel existenta si mesajele lui "Octavian199". El este una din PROFETIILE facute si IMPLINITE acum mai bine de 2000 de ani. Bucurati-va de existenta lui " Octavian199 ", Domnul vine in curand iar " Octavian199 " confirma din plin asta.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru LupusDei1993):

Intamplatoare, nu.
E doar dorinta umana de a nu fi singuri in univers.
Despre extraterestri inca nu se stie nimic si nici nu s-a confirmat ceva. N-ar avea cine ce sa tina secret, ca nu-i un lucru de speriat (poate numai pentru niste conspirationisti paraleli cu realitatea), fiindca nici nu pot ajunge la noi din cauza distantelor uriase din univers. Pentru umanitate ar fi doar un lucru cu care sa ne mandrim.

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

Cum a intrat balena in arca lui Noe? Ce sa vezi, ca si ia iasa la suprafata ca sa ia aer rolling on the floor

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Ce sa caute balena in Arca lui Noe mai Gaga? Balena nu a avut nevoie sa se "urce" in Arca deoarece mediul ei natural este Oceanul chiar daca este mamifer sau nu ai facut nici scoala primara? Sau cumva crezi ca AERUL a disparut in timpul potopului? rolling on the floor

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

Balena moare daca nu iasa la suprafata sa ia aer.Sau nu stiai ca balena are plamani?

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

Ocean, ocean, dar balena iasa la suprafata sa ia aer, si ce sa vezi, apa era pana la cer.De fapt astia din trecut nu stiau de linia orizontului. Daca te uiti in larg vezi apa pana la cer rolling on the floorPotopul a fost o inundatie undeva in marea neagra sau Mesopotamia.

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Unde ai citit TU ca apa ajungea PANA in spatiul cosmic si balena saraca nu mai putea respira? Esti dus cu pluta Gica sau asa vrei sa te dai? rolling on the floor

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Bai Gicule, sunt de varsta bunicului tau asa ca mai stiu si eu cate ceva, dar ce zici de delfini astia is pesti sau mamifere? rolling on the floor

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

Cam greu, dar o sa incerc, sunt la fel ca balena.Mamifere rolling on the floorAdica, nasc pui, nu depun icre, oua, etc, chiar si omul e mamifer rolling on the floor

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

'Cer', nu spatiu cosmic.De atmosfera ziceti ca e cer rolling on the floor

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

Poate sa isi tina respiratia cam o ora.

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

Vrei sa te uiti pe 'goagle' si sa afli ca balena iasa la suprafata ca sa ia aer?

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Si dupa ce nasc le duc la maternitate, nu? rolling on the floor

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

SI CE DACA, atmosfera nu a disparut ci doar uscatul pentru o vreme sau acum din cand in cand balenele stau la plaja? rolling on the floor

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Tu ce numesti cer Gicule?

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Pai la potop AERU nu disparu ci SOLU Gicutule. laughing

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

Nenea, era apa pana la 'cer' rolling on the floor

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

Nu exista 'cer', ci atmosfera, si nu e solida, e formata din gaze, 'cerul' are nuanta de albastru ca, culoarea albastra are o unda mai mica si e risipita mai usor.

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

Balenele chiar aveau picioare, asta in trecut.Dar oricum, cine a zis ca au iesit pe uscat? Nu ai vazut nici o balena iesind din apa, dar nu pe uscat

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

Daca zici tu ca sr duc la maternitate, se duc rolling on the floor

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

Ia respira tu in apa, sa vad daca poti rolling on the floor

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Unde SCRIE gicule?

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Pocaieste-te cai vai de tine.

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Si creierul tau are.

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Pocaieste-te urgent cai vai de tine.

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

Da, are nevoie de oxigen, cam 20% din totalul de oxigen ce ajunge in corp rolling on the floor

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Pocaieste-te.

| Octavian199 a răspuns (pentru danut):

Ce sa scrie? Ca balena are nevoie de oxigen ca sa respire?

| RaulAlmășan a răspuns (pentru Octavian199):

Noi credem intr-o poveste Dar nu intr-una fictiva.
In timp ce tu crezi intr-o teorie refuzata chiar de doctrinele stintei.
Ceea ce crezi tu e speculatie nedovedita, si care nu are baze de adevar.
In timp ce noi credem in DUMNEZEU cel viu si adevarat.
Ce a facut Dumnezeu este recunoscut de istorie, si de celelalte popoare.
Samson a fost proorocit ca va fi un om mai puternic decat toti.
Care va scoate evreii, din robia filisteana.
Si asa a fost, la 8 zile de la nastere i-a fost dat numele Samson.
Cand acesta a crescut, avea o dimensiune mult mai mare decat fratii si rudele lui.
Profetia se implinise.

| Octavian199 a răspuns (pentru RaulAlmășan):

Am zis eu in ce doctrina cred?

| RaulAlmășan a răspuns (pentru Octavian199):

Da... mereu vorbesti de evolutie, Big Bang, etc

| Octavian199 a răspuns (pentru RaulAlmășan):

Evolutia o accept. Uite, balena avea picioare la inceput, dar s-a adaptat la mediu marin.Te adaptezi sau mori.

| RaulAlmășan a răspuns (pentru Octavian199):

A da.ce anume a determinat-o sa se schimbe in bine,evident fara stiinta ei?
Evolutia presupune schimbare in bine,daca nu ar exista o ratiune,o gandire diferita nu ar fi posibil.
Evolutia in bine trebuie sa fie coordonata de cineva.
Orice om are un strat numit microbiom.
Protejaza corpul de bacterii,asta fiindca asa a fost creeat.
Altfel daca ar fi evoluat, corpul nostru si orice corp, nu at fi constient de schimbarile prin care trece, daca ar fi mancat de bacterii nu ar reactiona, fiindca nu exista ratiune la tot nivelul cosmosului.

| Octavian199 a răspuns (pentru RaulAlmășan):

Nu era propice pentru ea pe uscat pe vremea aia

| RaulAlmășan a răspuns (pentru Octavian199):

? super raspuns.
Chiar nu ai inteles nimic

| Octavian199 a răspuns (pentru RaulAlmășan):

S-a adaptat la mediu marin. Greu, nu?

| RaulAlmășan a răspuns (pentru Octavian199):

Singura ar fi murit, fara Dumnezeu nu e ratiune.
Nu distinge nimeni binele de rau

| Octavian199 a răspuns (pentru RaulAlmășan):

Serios?