| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeți despre cartea "Les Propheties" a lui Nostradamus? E considerat cel mai mare prezicător al tuturor timpurilor.

19 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Ideea e ca profetiile nu sunt ale lui Nostradamus, ci a plagiat o istorie a templierilor scrisa criptic.

| Invictusman a răspuns:

Baba vanga era o prezicătoare bună.

| Meme10Meme a răspuns (pentru Invictusman):

Nu, au zis aia ca Baba Vanga a prezis chestii după ce acele chestii s au întâmplat. Asa pot sa zic și eu ca am prezis invadarea Crimeei. Ma crezi? Logic ca nu

| Invictusman a răspuns (pentru Meme10Meme):

O prezis o chestie de un virus ce va face ravagii în urma cu 2-3 ani și sa îndeplinit

| Invictusman a răspuns (pentru Invictusman):

În 96 a prezis, când era pe patul de moarte, ceva legat de covid.
Poți urmări clipul sa vezi ca într-o măsură s-au adeverit multe chestii după ce o murit ea, nu cât timp era ea în viata. Și cu imigranții, și cu Isis, criza economica, multe, nu avea cum sa se îndeplinească după ce sau întâmplat, ca sau întâmplat după mulți ani după ce o murit.

| Meme10Meme a răspuns (pentru Invictusman):

Simpla coincidenta. Si TheSimpson a "prezis" covidul, deci... Iar cu criza economica, nu era greu sa-ti dai seama. Si deja erau probleme cu teroristii, deci...

| Invictusman a răspuns (pentru Meme10Meme):

Nu e coincidenta, prezicerile ei sunt precise, și sunt preziceri după ce a murit.
Dupa cum am spus în 96 a prezis de covid, a și pronunțat Covid asa ceva numai e coincidenta, multe chestii s-au adeverit nu poate fi coincidenta, hai doua - trei evenimente putea fi o coincidenta dar ea o avut multe preziceri care s-au adeverit, evident nu toate s-au adeverit adeverit, dar fata de nostradamus e de luat în calcul, în fine nu am chef sa ma contrazic acum. Fiecare cu părerea lui.

| Meme10Meme a răspuns (pentru Invictusman):

Da-mi link de la videoul in care o prezis covidul. Ca asa e usor sa zici ca a prezis covidul dupa ce covidul deja o venit.

| Invictusman a răspuns (pentru Meme10Meme):

Ești analfabet man? În 96 a prezis, covid a apărut în 2019. Poți cauta și tu boss, ca am văzut ca nu ești prost asa cum te numești singur.

| Invictusman a răspuns (pentru Meme10Meme):

Https://www.google.com/......Https?/url
Uite dovada.
Și atacul terorist din 2011 ea la prezis nu măscăriciul ala.

| Meme10Meme a răspuns (pentru Invictusman):

Da,nu vad filmarea in care zice de covid. Cum sa cred asa ceva? E foarte usor sa zici cand a venit covidu' ca aceea baba l-o prezis. Daca zicea in 2019 credeam, dar nu a zis. Apropo, stiai ca am prezis moartea printului Phillip? Hai, crede-ma orbeste.

| Invictusman a răspuns (pentru Meme10Meme):

Mda, acum chiar ai confirmat ca ești prost, ai eliminat orice dubiu.
Cum naibii sa o filmeze când aia era pe patul pe moarte, ție ți. ar conveni sa fi filmat înainte sa dai coltu? E vorba de etica, de morala, de bun simt, de respect fata de o persoana care își da ultimul suflu.
Și înainte prin anii 70-80 nu era ca acum lumea dotata și evoluata cu tehnologia.
Nepoata ei e dovada, dacă trăiește du-te și caut-o, sau oamenii din localitatea unde locuia dansa.
Nici nostradamus nu o fost filmat, nu aveau aia pe timpul acela camere performante ca acum, și repet, nepoata ei e dovada și cei din Bulgaria.
E știre oficiala nu falsa sa zici ca e o invenție, e o legenda femeia. Evident nu tot ce o prezis s-o adeverit, dar fata de alții e mai credibila.
O avut înregistrări cu ea la televiziunile locale
https://www.google.com/......https?/url
Sunt și cărți cu ea, cu prezicerile ei, dovezi sunt și cu apropiații ei, nepoata ei, cei din localitatea în care locuia.

| Meme10Meme a răspuns (pentru Invictusman):

rolling on the floor Si daca minte nepoata ei? Pe bune acum. De ce nu ma crezi ca printul Phillip a murit caci asa am prezis. Era o baba escroaca, asta era!

| Invictusman a răspuns (pentru Meme10Meme):

Nu înțelegi ca televiziunile locale avea înregistrări cu ea, și alte chestii? Nu ai citit link-ul pe care ți l-am dat, sau ești analfabet în sensul ca ști sa citești dar nu ai înțeles nimic din ce ai citit laughing
Lasă-mă man cu profeții tai, duce te ai lângă ea rolling on the floor
De autiștii ăștia nu mai pot eu, îmi strici și tu seara acum cu inepțiile tale. Nu minte ca are un magnetofon cu înregistrările.
Pe deasupra au și televiziunile locale. Înseamnă că toată lumea minte și parapsihologii și editorii și cei ce o cunoșteau, și jurnaliștii, toți sunt nebuni și mincinoși numai tu ești sincer și sănătos la cap.

| doctorandus a răspuns (pentru Invictusman):

Ai vazut filmul Contagion?

| Invictusman a răspuns (pentru doctorandus):

Nu am apucat sa îl vad pe tot.
De ce?
Eu ma uit la filme de groaza în general, nu ma uit la alt gen.

| Meme10Meme a răspuns (pentru Invictusman):

Pai vreau sa vad inregistrarea. Ala era un articol care zicea chestii vagi.

| Meme10Meme a răspuns:

E fals.

| serenityxx a răspuns:

Cred că este o minciună.