Întrebare recomandată | thealchemist a întrebat:

Ce credeti despre demisia Papei?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

O decizie normala. Daca simti ca nu mai poti sa ocupi o functie, sa conduci cu toate puterile ceva te retragi.Se va retrage intr-o manastire si se va dedica rugaciunii, cititului, meditatiei, admirarii naturii.Frumos.EU il apreciez pe Papa Benedict dar si pe Papa Ioan Paul al II-lea.EU sunt genul mai ''liberal'' ''tolerant'', chiar daca sunt ortodox, ii apreciez pe oamenii care slujesc Mantuitorului Hristos! Deabia astept sa vad cine e noul Papa.Numai bine!

15 răspunsuri:
| n0matterman a răspuns:

Eu zic ca este o conspiratie a reptilienilor new age ce au reusit sa-l inlature de la putere pentru a-si indeplini planul de a trimite pamantul in iad.God have merci!

| Hombre a răspuns:

S-a subrezit avand in vedere varsta. Un exemplu bun de urmat pentru Basescu chiar daca e mai tanar tot subred e avand in vedere negocierea de la Bruxelles.winking

| valentingb a răspuns:

Oamenii mari stiu cand sa actioneze si cand sa se retraga. Daca s-a analizat si si-a dat seama ca nu mai poate performa la capacitate maxima, e normal sa lase pe altcineva in scaun. Decat sa se tina si cu dintii de el.happy

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu ma intereseaza

| dragos9234 a răspuns:

A demisionat?

| Jardelin a răspuns:

Eu am citit comunicatul dat de Papa in care isi motiva decizia. Daca e sincer in legatura cu ce a scris acolo, eu unul il apreciez. E un gest nobil!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yuhuu! Sărbătoresc cu absint!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se grabeste, se grabeste antihartzul. urmeaza ultimul papa pana la acopalipsa. daca e tanar va dura cel putin 30-40 de ani, pana la deznodamantul final de la urma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil un aranjament.

| Silviuloan a răspuns:

Vei vedea in viitorul apropiat de ce a demisionat, dupa parerea mea este ceva dubios.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Silviuloan):

Posibil. Oricum viitorul nu va fi tare stralucit.

| Calininio a răspuns:

Eu sper sa se desfiinteze de tot institutia papei.

| iamy a răspuns:

Teoretic motivul e,, oboseala,,.In realitate...ori e prea scarbit de,, marsaveniile,, de la Vatican sau cel mai probabil a fost constrans sa demisioneze.

| diditza23 a răspuns:

Foarte bine a facut daca si-a dat seama ca nu mai poate merge mai departe ...idem hombre-basescu trebuie sa ia exemplu de la papa happy

| MirabelaOana111 a răspuns:

Ca a facut intr-un fel o alegere buna pentru ca farsta nu-i mai permitea de a fii papa, si chiar daca vrea sa demisioneze eu il apreciez or cum ar fi alegerea lui! Un lucru ce ar trebui respectat dar unii oameni nu respecta tot ce trebuie!