| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeți despre Dumnezeu?

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dumnezeu este un termen care defineste ceva anume, iar satana nu este dumnezeu, este un sclav a lui iahve atat, despre iahve ce sa spun, daca citesti vt iti dai seama ca acest zeu este personificarea clara a mai multor persoane, iisus era un profet care nu a scris nimic, nt este scrisa de catre 4 autori anonimi, cat despre personajul iisus ar fi multe de spus, nt este complet diferit fata de cel vechi

| RAY a răspuns:

AstalusAna ma sectancto dracul romanesc nu are legatura cu satana,e un nume de familie si are o legatura si negativa,dar nu are legatura cu satanel din povestea evreiasca, nu e prima oara sectancto cand scrii ca atei nu au ce cauta la categoria religie, vezi ca si tu esti in minoritate sectancto, majoritatea sunt ortodoxi pe acest site, tu ce cauti aici? sa faci propaganda sectei tale atat, acest site este pentru toata lumea indiferent de ceea ce crede sau nu crede, tu inca te crezi in evul mediu

| RAY a răspuns:

Acum 14 ore | AstalusAna a răspuns:
Despre care? Pentru ca exista doi:
Dumnezeul cerului Iehova; si
Dumnezeul văzduhului Satan.

exista pe naiba, multa blasfemie faci femeie, auzi ca satana e dumnezeu, conform vt meriti sa fi omorata cu pietre

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este un personaj dintr-o poveste specială numită mit.

| Celcestietot a răspuns:

Că ar trebui ca El să separe mai repede oile de capre.

| AvalohAlyn a răspuns:

Sper să mă ajute sa fiu un om mai bun și să îmi vindece viata căci El m-a creat și cred în El.Este o forță Superioara și Inteligenta, Creatorul Universului. Orice ar fi un Creator exista.Nu am apărut de nicăieri și ne îndreptam spre nicaieri, mi-e greu sa cred că am apărut la întâmplare și totul e o întâmplare, coincidenta, haos, cred în Inteligent Design și în creaționism. Dacă n-aș crede in Dumnezeul creștin as crede într-un Creator Superior și Inteligent așa cum îl prezintă teoria Inteligent Design.

| mentholinks a răspuns:

Nimic. Astept sa vina Isus sa ma lumineze.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Despre care? Pentru ca exista doi:
Dumnezeul cerului Iehova; si
Dumnezeul văzduhului Satan.

| Celcestietot a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Despre ce vorbești?

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru Celcestietot):

In urma cu câteva zile, Qwack s-a declarat ateu.Tot el a postat " să-i ia dracu pe creștini".
Daca tot crede si ca exista Dumnezeu, si ca exista Satan, ma întreb la care din ei se refera.Ba mai mult, pe adevărații atei nu ar trebui să-i intereseze ceea ce pentru ei nu exista.Pur si simplu a-r trebui sa ignore categoria Religie.

| anonim_4396 explică (pentru TamplaruAnisoara):

Nu am voie să înjur de dracu? Să nu mai zic că și tu ai înjurat acum în mesaj

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbesti fix ca un copil mic si naiv. Ea a folosit injuratura ta intr-un exemplu, nu a adresat-o cuiva. Din moment ce esti ateu si nu crezi in "dracu", injuratura cu acest cuvant are valoarea 0 fiindca pentru tine nu exista. " să-i ia dracu pe creștini" inseamna de fapt " sa-i ia nimeni pe crestini" cu alte cuvinte sa fie lasati crestinii in pace.

| FreddieM a răspuns:

Nimic

| Irinel15123532 a răspuns:

Este un tata iubitor foarte atent si interesat de binele nostru.

| AlexSalling a răspuns:

Nimic, nu exista. Este un zeu inventat doar ca sa manipuleze masele mari de oameni.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Dumnezeu e iubitor, D-zeu e drept, D-zeu e atotputernic, omnistient, omniprezent, Creator a tot, Imparat, Parinte etc. Dar daca Dumnezeu nu tie Prieten, e din cauza ta pentru ca asta e titlul care ii se atribuie lui Dumnezeu doar prin vointa ta.

| Farcas_Paul_1990 a răspuns:

Dumnezeu te iubeste si te va trimite in iad, muah hahaha

| Alin32243 a răspuns:

Ca mai face si greseli.Tu esti una.