| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a întrebat:

Ce credeti despre melodia aceasta? Sa-mi spuneti daca va palce :)
https://www.youtube.com/watch?v=HzEHu-rc0Z4

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este foarte frumosa dar o asculti cu cineva.Imi place!

18 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Manea religioasa, ce dracului sa fie...e... mirobolanta.laughing

| Holiday a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Ce parere sa am?! E hip-hop cu tema religioasa, din cate stiu asta canta astia. Exista si muzica pop si country si manele si alte genuri muzicale in care diversi isi exprima adoratia pentru spiridusul lor.
Fiecare si-l pupa in fund dupa cum ii taie capul.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru Holiday):

Din ce ai aparut? :O Dintr-un spiridus?

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru Holiday):

De unde este atata apa pe pamant? A aparut din roci?
Sunt curios big grin

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru Holiday):

Am vazut un videoclip despre asta, daca vrei ti-l trimit happy

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru Holiday):

Https://www.everystudent.ro/atee/
"Am ajuns astfel la concluzia că dovezile în sprijinul existenţei lui Dumnezeu erau atât de puternice, încât era mai logic să cred în Dumnezeu decât să cred că nu există.

După ce am tras această concluzie, trebuia să şi acţionez cumva. Ştiam că e mult prea puţin doar să conchid pe plan intelectual că există Dumnezeu. Era ca şi cum hotăram… că există avioane. Credinţa într-un avion nu înseamnă nimic. Însă, dacă ai nevoie de avion ca să te deplasezi undeva, trebuie să te decizi să acţionezi, să urci în el.

Aşadar trebuia să mă hotărăsc să vorbesc cu Dumnezeu. Trebuia să-L rog să vină în viaţa mea.

După câteva ore de gândire, I-am zis: „Bine, ai câştigat. Te rog să vii în viaţa mea şi să faci cu ea ce vrei." Din moment ce Dumnezeu există, mi se părea logic că avea tot dreptul să mă influenţeze şi să mă îndrume în viaţă, dacă aşa dorea.

M-am dus la culcare, iar când m-am trezit a doua zi, dimineaţa, m-am întrebat dacă o mai fi Dumnezeu lângă mine. Şi, nu vă mint, „am simţit" cumva că este. De un lucru eram sigură: aveam o dorinţă uriaşă de a-L cunoaşte pe acest Dumnezeu în care credeam acum." In caz ca ti-e lene si nu ai timp sa citesti totul :)
Multa dragoste sa ai, iti respect decizia.

| Holiday a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Daaa...sa vezi povesti ale unor crestini care l-au gasit pe Alah...tot asa l-i s-a nazarit intr-o zi ca il vor pe ala in capul lor.

Adevarul e ca intr-adevar, unii pot fi influentati si prostiti destul de usor. Cu siguranta minunata asta a ta asa a patit cu tanti aia toata ziua pe capul ei turnandu-i tot felul de povesti despre ce minunat si real ar fi spiridusul ei.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru Holiday):

Inca nu mi-ai raspuns la acele doua intrebari

| Holiday a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Chiar nu-ti dai seama ca e irelevant raspunsul la ele. Ce este cert e ca explicatia cu spiridusul e falsa. Nu e nevoie de alta varianta pentru a fi falsificata povestea spiridusilor. Ele sunt false prin ele insele. Prea greu de inteles? Las-o asa...

| DeyCj a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Apa=H2O, adică 2 molecule de hidrogen și una de oxigen happy, și da, are ADN, la fel ca orice ființă din lume happy. Deci apa a apărut din combinarea a două molecule de hidrogen și a uneia de oxigen.
Scz de intervenție, dar cred că e o informație bună happy.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru DeyCj):

Pai moleculele alea cine le-a creat? Au aparut din senin, din nimic, nu? A aprut chiar atat de multa apa? E prea multa pe tot pamantul.
Il negi pe Dumnezeu, vom vedea dupa moarte, eu stiu sigur ca nu ai dreptate. happy
Toate cele bune si multa sanatate happy

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru DeyCj):

Să fii ateu trebuie să ai o credința mai mare chiar ca a unor creștini. Să crezi că Pămîntul a apărut în urma unei explozii, dar tot universul se rotește ordonat și se supune unor legi bine stabilite, să crezi că ai provenit de la o bacterie, iar străbunelul tău a fost maimuță, deși genetica a demonstat clar acest neadevăr.

| DeyCj a răspuns:

Ca melodie în sine e faină.Ca mesaj e clar că e muzica specifică organizaţiilor creştine ce se opun celor majoritare(romano-catolicii şi ortodocşii)

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru DeyCj):

Eu sunt ortodox.

| DeyCj a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Și eu, dar numai botezat(fără acordul meu) ca așa era regimul când m-am născut.Toți trebuiau să fie botezați ortodocși.Dezgustător sad

| xerxes1 a răspuns:

Indoctrinarea are nevoie si de asa ceva.Cum erau cantecele patriotice la comunisti.