| ionutandrei2003 a întrebat:

Ce credeti despre oamenii de stiinta ca Stephen Hawking, care sunt atei si nu cred in Dumnezeu si nici in viata de dupa moarte?

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Imi pare rău pentru el, îl binecuvintez ca măcar până la sfârșitul vieții, să se împace cu Creatorul lui.

| RAY a răspuns (pentru ania):

Care dintre ei? daca te-ai fi nascut in alta religie care are alt zeu ai fi spus ca ala e zeul corect, deci creatorul tine de unde te-ai nascut si sansa ca tu sa ai dreptate e de fapt nula, cum hinduismul are multi zeii e o sansa mica sa ai tu dreptate, numai vorbesc sa nimeresti religie potrivita numa crestinismul are zeci de secte cu idei diferite

8 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Eu inca nu am aflat daca vorbeste acel individ sau alti printr-un emitator de sub scaunul acelui nefericit. Cand voi fi sigur ca nu este manipulat cu o interfata atunci imi voi da cu parerea dar asta inseamna ca respectivul sa fie detasat din micul lui scaun.

| RAY a răspuns:

Daca ar exista dumnezeu si el ar fi ateu si nu ar crede in exact acelasi lucruri in care nu cred nici eu ca ateu, viata de dupa e doar o dorinta umana atata tot, daca citesti biblia se afirma in multe parti ca viata de dupa nici ca ar exista, evrei nu credeau in viata de dupa, iisus la trezit pe lazar din somn de ce lazar nu a stiut nimic despre el? de ce nu a povestit nimic? toata treaba cu iadul/raiul sunt inventi religioase, un zeu bun nu ar permite asa ceva sasi arda propia creatie vesnic

| sublime89 a răspuns:

Daca ei nu au motive sa nu creada, atunci cine ar avea? Te-ai gandit vreodata cate lucruri stie Stephen Hawking, si cate lucruri stii tu, sau crestinul de rand? Crezi ca ajungi macar pana la degetul lui mic de la picior cu ceea ce cunosti despre lume? Sper ca nu esti chiar atat de limitat incat sa-ti inchipui asta.

Răspuns utilizator avertizat
| 6684464 a răspuns:

Oameni simpli.
Einstein: "Ştiinţa fără religie este şchioapă, religia fără ştiinţă este oarbă.".

| SSJGohan3 a răspuns:

Este problema lor, fiecare crede in ce vrea si iubeste ce vreawinking

| GabrielaClaudia a răspuns:

Eu cred ca este problema lor si nu trebuie judecati! Atata timp cat aceasta este parerea lor, aceasta trebuie respectata! Nimeni nu iti da dreptul sa vorbesti despre altcineva daca nu il cunosti intr-u totul!