| pocaitiva101010 a întrebat:

Ce credeti despre oamni acestia cum /?
cantahttp://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v =lzGEvrzBqf0

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Ei sunt copiii lui Dumnezeu care Ii dau slava.

19 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sunt penibili. Stergerea memoriei e cea mai buna solutie; mi se pare ca erau numi negri pe scena.

| EmaS a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Dumnezeu ne iubeste pe toti la fel indiferent de culoare.

| pocaitiva101010 explică:

Mai bine tigani decat Roman ca tine ca barem ei se duc in cer tu unde te duci cu melodiile tale?

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru EmaS):

Ba nu pe sectanti nu-i iubeste pentru ca -s mandri si Dumnezeu le sta impotriva

| EmaS a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Mai citeste si tu Biblia si pe urma vorbeste!

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru EmaS):

Nu ma simt cu musca pe caciula.

| EmaS a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Poi sa te simti.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru EmaS):

De ce eu sunt crestin ortodox si n-am lepadat sfintele taine si sfanta cruce!

| RAY a răspuns:

Fiecare se exprima cum vrea

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Isus parca a spus ca cu toti suntem copii lui dumnezeu nu doar voi pocaiti

| EmaS a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Trebuie sa te lepezi de rautate, sa iti rastignesti firea pamanteasca.

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Toti cei care fac voia Tatalui sunt copiii lui Dumnezeu.,, Cine ma iubeste acela asculta Poruncile Mele.,, Dar tuturor celor ce L-au primit, adică celor ce cred în Numele Lui, le-a dat dreptul să se facă copii ai lui Dumnezeu;
13 născuţi nu din sânge, nici din voia firii lor, nici din voia vreunui om, ci din Dumnezeu.,,

| tinerelul a răspuns (pentru EmaS):

Dar daca ai lepadat pe Dumnezeu si credinta dreptmaritoare atunci poti sa lepezi si toata rautatea din lume, sa te si rastignesti sa arzi pe rug si tot nu vei ajunge in cer.

| EmaS a răspuns (pentru tinerelul):

Credinta care a fost data sfintilor o data pentru totdeauna nu este ortodoxia, ci asa cum au primit ucenicii Domnului.

| EmaS a răspuns:

Se vede ca nu ai citit Sfanta Scriptura.Ea este Cuvantul lui Dumnezeu. Poti sa fi tu Papa de la Roma, daca nu implinesti voia lui Dumnezeu vei petrece vesnicia in IAD!

| 3xfemeie a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Dumnezeu ne iubeste in functie de culoare?

| EmaS a răspuns:

Criteriile judecatii divine nu sunt arbitrare: nimeni nu este favorizat sau dezavantajat.(1Petru1:17; Rom.2:11). Norma ne-a fost facuta cunoscut de catre Dumnezeu. Noi suntem judecati exclusiv dupa cele revelate in Biblie.,, Cuvantul, pe care L-am vorbit Eu, acela ii va judeca in ziua cea din urma.,,(Ioan12:48).
De aceea sa rezumam cele mai importante criterii din Scriptura:
1. Dupa dreptatea lui Dumnezeu: Noi putem fi siguri:,, Cel Atotputernic nu calca dreptatea.''(Iov 34:12). caci El este un judecator drept(2Tim.4:8). Aici nu exista suciri si denaturari pentru ca adevarul si dreptatea sunt aratate din plin.
2. Dupa masura incredintata noua: Nici un om nu este identic cu celalalt, si fiecaruia i s-au incredintat daruri diferite.
3. Dupa faptele noastre: Dumnezeu cunoaste actiunile fiecaruia,''si El va rasplati fiecaruia potrivit faptelor lui''(Rom.2:6).
4.Dupa roada noastra:Tot ce facem in Numele lui Isus)Luca 19:13).Comportarea noastra, lucrarea noastra, faptele noastre, cuvintele.
5: Dupa dragostea noastra: Dragostea este o roada deosebita, caci este cea mai mare (1Cor.13:13) Ea este implinirea Legii (Rom.13:10) Aici este vorba de ceea ce am facut din dragoste pentru Dumnezeu.
6: Dupa cuvintele noastre: cuvintele au un caracter hotarator asupra sortii noastre vesnice.,, Caci din cuvintele tale vei fi indreptatit, si din cuvintele tale vei fi condamnat''(Matei12:36,37).
7. Dupa responsabilitatea noastra (Mt.24:11-13; Efeseni 4:14; 2Tim.16-18)
8. Dupa pozitia noastra fata de Isus Hristos: Relatia noastra personala cu Fiul lui Dumnezeu este hotaratoare:,, Cine crede in Fiul are viata vesnica dar cine nu asculta de Fiul Meu nu va vedea viata, ci mania lui Dumnezeu ramane peste el.''
Modul de judecare se va face individual potrivit criteriilor de mai sus. Nu este trecut cu vederea nici un aspect din viata cuiva. Matei 7:13-14,, Intraţi pe poarta cea strâmtă. Căci largă este poarta, lată este calea care duce la pierzare, şi mulţi sunt cei ce intră pe ea.

14 Dar strâmtă este poarta, îngustă este calea care duce la viaţă, şi puţini sunt cei ce o află.,,
Asa ca nu te culca pe o ureche ca numai o confesiune sau o denominatiune fara trairea unei vieti autentice de copil de Dumnezeu nu iti aduce mantuirea. TREZITI-VA!

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru 3xfemeie):

Nu, eu ma refeream ca toti sectantii au tigani muzicanti

| para001 a răspuns:

Nu.mi pasa, e nasol