| Holiday a întrebat:

Ce credeti, plimbatul de mortaciuni si icoane pe strazi va duce la eradicarea/diminuarea pandemiei de Covid 19, sau doar se incearca sa se aminteasca fraierilor ca dupa iesirea din starea de urgenta sunt asteptati din nou in punctele de lucru ale BOR pentru a cumpara iluzii?

https://www.digi24.ro/......ei-1287010

Apropo de asta, cam cu cat credeti ca au scazut vanzarile BOR de cand isi vand produsele aproape doar online?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa faca si ei marketing in perioada asta ca orice afacere nu?

Răspuns utilizator avertizat
| SilentRain a răspuns:

Nu, dar e problema lor in ce cred sau nu

| Algo098 a răspuns (pentru SilentRain):

Credinta in orice fantezie nu e chiar OK. Asa un individ poate sa creada ca e trimisul lui Dz sa curete lumea de "pacatosi" si asa mai departe. Credinta in ceva fals e un lucru negativ care nu are efecte benefice pentru nimeni.

| Holiday explică (pentru SilentRain):

E si nu prea e, pentru ca organizatii de genul asta sunt sponsorizate de stat din bani publici, adica si din impozitele si taxele pe care le platesc eu sau tu. Daca au un hobby, eu zic ca ar trebui sa-l faca doar pe banii lor.

| Digikey a răspuns:

Cred ca si virusul isi face cruce cand vede atata prostie.

| Holiday explică (pentru Digikey):

Sa nu crezi ca aia care au organizat asta sunt prosti. Ei stiu bine ca e absolut degeaba, dar trebuie sa tina calzi clientii carola le vand povesti cu spiridusi. Problema e la fraierii care bun botul la astfel de povesti.

| Algo098 a răspuns:

Varianta b) happy

| Algo098 a răspuns:

E o miscare inteligenta. Se bazeaza pe faptul ca aceasta pandemie se va sfarsi si daca acum fac aceste plimbari, mai tarziu vor putea spune naivilor ca sfarsitul pandemiei se datoreaza in cea mai mare masura ritualurilor fanteziste si lui Dz.

| JulyDreams a răspuns:

Marketing laughing Ceva de genul 'dragi clienti, noi aprovizionam permanent stocurile. Uitati marfa'.