| 012345678 a întrebat:

Ce credinta au romanii? (adica sunt romani care nu cred in Dumnezeu)?

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intelectualii astia care nu au habar de viata nu cred in dumnezeu dar asta nu inseamna ca sant obligati sa creada, pentru ca asa zic si ei despre credinciosi. E imposibil ca omul sa aiba viata datorita unor microorganisme

| sublime89 a răspuns (pentru mgtow):

Deci stai sa inteleg. "Intelectualii astia" nu au habar de viata, dar tu ai? Pe ce te bazezi tu cand ii contrazici? Stii tu mai bine?

| chelstone a răspuns (pentru mgtow):

Pai bine mai, daca nici intelectualii n-au habar de viata, tu care presupun ca nu esti intelectual, ca te disociezi oarecum de ei prin afirmatiile tale, n-ai ce sa cauti mai cand ti-o fi mai rau la spitale, cand vei fi nedreptatit sa nu bati ma la poarta tribunalului, de astazi sa-ti vinzi masina si sa-ti cumperi un car cu boi, sa-ti vinzi apartamentul si sa te muti la coliba, ca, oricum intelectualii habar nu au de viata. Tare imbecil mai esti!

| mgtow a răspuns (pentru chelstone):

Hai du-te la crasma si continua sa termini de baut, vad ca esti dus/a de la mahmureala de ieri rolling on the floor

| Metalheadforever666 a răspuns (pentru mgtow):

,,Intelectualii astia care nu au habar de viata" adica daca nu sunt un sclav care slujeste pe cineva care nu exista nu stiu ce este viata? Cine isi traieste viata mai mult, un ateu care face ce vrea in viata sau un crestin care traieste cu frica de,, Dumnezeu"?

NOname
| NOname a răspuns:

Te aştepţi cumva ca toţi să aibă aceleaşi preferinţe religioase?hee hee

Desigur, sunt foarte mulţi români care nu cred în zeul creştin (şi în niciun alt zeu).

| thegatekeeper a răspuns:

Majoritatea romanilor sunt crestin-ortodocsi (aproximativ 87%), sau cel putin asa sustin. Desigur, exista si persoane care apartin altor religii sau culte, dar si atei si agnostici.

| RAY a răspuns:

Adumi tu mie un singur roman un credinta

| sublime89 a răspuns:

Normal ca sunt cativa romani care nu cred in d-zeu. Probabil ii cunosti sub numele de "atei". Sunt si alti romani, sau cetateni romani, care au alte religii, cum ar fi cea musulmana. Turcii si tatarii din Dobrogea de exemplu, nu sunt crestini, ci musulmani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aha.sant.vreo 22 000.declarati.dar nusant majori,sant niste putani, care se cred vesnici, pana ii doare un pic burta ori capul, si atunci hop la mamica aia proasta cu care nu se inteleg ca nu-i lasa noaptea pe afara, sa-i vindece.

| BlackSulphur a răspuns:

Pai, avand in vedere ca majoritatea populatiei din Romania este batrana, as zice ca cei mai multi romani sunt crestini. Da' nu te teme, 'or muri si ei in curand...
La generatii mai intelepte si deschise la minte!

| DarkAndDreary a răspuns:

Din cate stiu eu in 2011 la ultimul recensamant 0, 03% din populatie s-a declarat fara religie.

Răspuns utilizator avertizat
| Metalheadforever666 a răspuns:

Peste 90% din romani sunt crestini.Sunt putini atei in Romania datorita faptului ca la noi biserica este cea mai raspandita institutie si ne baga religia pe gat si cum nu suntem noi foarte destepti ne lasam manipulati.

| Salu134 a răspuns:

Eu sunt credinta crestin ortodoxa.Nu as intelge de ce nu as crede in dumnezeu.Pentru atitea minuni facute.

| Vektor a răspuns (pentru Salu134):

Enumera macar vreo 3-4 happy

| tsal24 a răspuns:

Toate credintele posibile pe pamantul asta. Avem crestini, atei, crestini dezorientati (care cred ca sunt crestini dar nu sunt), satanisti, catolici, baptisti, martori, aia cu a 7 a zi si restul sectelor cunoscute lumii.

| YesViRginia a răspuns:

Pai sunt vreo 15 20% din romanii ramasi din intreaga lume care inca sunt crestini.Majoritatea cred in bani,iele,balauri, spirite, wicca, draci, demoni si restul tacamului.