| SilentRain a întrebat:

Ce Dumnezeu sa faci când ai rude creștine care se plâng ca vine sfârșitul lumii?

23 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai de ce se plâng? Nu de asta sunt atat de crdinciosi ca sa ajunga sa il cunoasca pe dumnezeu mei repede?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să își cumpere loc de veci, acum până e ieftin.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns:

Pai, nu O SA VINA?

| SilentRain explică (pentru Celcestietot):

Nu no sa vina rolling on the floor

| Celcestietot a răspuns (pentru SilentRain):

Pana si in scenariile stiintifice Soarele se va stinge intr-o buna zi sau Universul va ingheta. Eu inteleg ca vrei sa ne faci sa uitam de aceste evenimente inevitabile, dar trebuie sa acceptam realitatea, nu savant SilentRain?

| SilentRain explică (pentru Celcestietot):

Nici tu, nici eu nu o sa prindem asta, Steregoi

| Celcestietot a răspuns (pentru SilentRain):

Era vorba de sfarsit, nu te etichete fortate asupra mea. Deci, am dreptate ca o sa vina sfarsitul lumii intr-un fel sau altul, ori nu? in caz ca nu, raspunde-mi CU ARGUMENTE.

| SilentRain explică (pentru Celcestietot):

La un momendat unul foarte, foarte, foarte, foarte îndepărtat va veni sfârșitul lumi

| Celcestietot a răspuns (pentru SilentRain):

Omenirea nu este suficient de avansata incat sa incadreze sfarsitul in niste limite posibile exacte. Dar, oricum, multumesc ca imi dai dreptate, ca imi dai ceea ce imi apartine, esti o dulcicawinking

| LoveSleep a răspuns:

Spune-le că așa au zis și ăia când a fost pandemia de ciuma, febra galbena, etc.

| Celcestietot a răspuns (pentru LoveSleep):

De cate ori sa mai fie strigat lupul?

| mentholinks a răspuns:

Marita-te si fa copilasi.

| Nemessys a răspuns:

Eu as rede de ei pe ascuns, i-as ignora si m-as uita cu o fata la ei care s-ar citi clar,, esti sanatos la cap?"

| SilentRain explică (pentru Nemessys):

Dacă rad cred ca imi iau si un șlapi la ureche laughing
A-și vrea doar sa se calmeze, nu vine apocalipsa...

| Nemessys a răspuns (pentru SilentRain):

E ca si cum mi-ai spune ca ai vrea sa levitezi.

| SilentRain explică (pentru Nemessys):

laughing)
Toată lumea a luat-o razna, pana si vecini cred asta
Am încercat de 3 ori sa le explic ca nu e sfârșitul lumii, ca viata o sa revină la normal, bla bla bla

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Intreaba-le de ce nu se bucura de venirea Domnului Isus. Daca sunt creștine ar terebui.

| SilentRain explică (pentru TamplaruAnisoara):

Vezi tu care e șmecheria, ca Isus nu vrea sa vina si el pe mod silențios
No, no, El vine cu foamete, războaie si boli

| Digikey a răspuns:

Asa sunt crestinii astia.Toata viata il cauta pe Dumnezeu iar cand apare o ocazie adevarata sa-l intalneasca incep sa se vaite.

| Algo098 a răspuns:

Cine a fost educat de mic in felul asta sa creada in fantezii si minuni false, cand e adult, continua in aceeasi directie, chiar daca realitatea e alta. Lucrul asta se intampla din cauza nestiintei, neacceptarii realitatii si bombardamentului cu informatii false la care e supus omul obisnuit. Cine e dispus sa creada orice fantezie care nu are nici o sansa sa fie adevarata, asa va muri cu aceasta convingere. Asta e rezultatul inlocuirii stiintei cu credinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate am auzit din prorocii( oameni cu oscuti de familia mea si sunt adevarate) sf lumii este foarte aproape(1-2 ani pana la venirea lui antichrist) daca vrei sa asculți si tu înregistrarea scrie mi in privat si am sa ti dau contul meu de messenger si ti o trimit acolo( sau oricine vrea sa o auda)

| Anee1667 a răspuns:

N-ar trebui să judecăm.
Există oameni care, cred cu sfințenie că lucrurile scrise în biblie se vor împlini la un moment dat și că ceea ce s-a întâmplat și se întâmplă în momentul actual reprezintă semnele împlinirii a ceea ce e scris.
Nu e nimic anormal, bănuiesc că o bună parte dintre noi e puțin speriată, însă asta nu ne dă motive să credem că va veni sfârșitul lumii, doar Dumnezeu știe dacă va veni sau nu.
Trebuie să rămânem calmi. Explica-le rudelor tale că am trecut prin lucruri la fel de grave precum : ciuma, holera, ebola, gripa spaniolă.și pentru toate s-au găsit un leac.
Trecem prin momente grele însă dacă stăm acasă putem salva atât viața noastră cât și a celor din jur.