| Vernusio a întrebat:

Ce e ala ZEN? Am auzit des oameni folosind acel cuvant si nu stiu ce inseamna.Deci ce inseamna ZEN?

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Are legătură cu credința budistă deci iese din sfera ta de interes.

| N0xEterniS a răspuns:

O stare totala de concentrare care incorporeaza o totala solidarizare a trupului si a mintii. Zen este o modalitate de a fi, implica lasarea iluziilor si a vedea lucrurile fara deformarea propriilor ganduri. Pace absoluta.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

"Are legătură cu credința budistă deci iese din sfera ta de interes." imi aduce aminte de aia cu "statul te vrea prost" big grin. citeste despre Buddha. https://sanatate.bzi.ro/e-la-moda-sa-fii-zen-tu-stii-ce-inseamna-22521

Răspuns utilizator avertizat