| AvalohAlyn a întrebat:

Ce e Biblia pentru tine? Mai e Biblia actuala? E foarte veche si multe s-au schimbat de atunci

8 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Biblia va fi actuala in veci.

| mentholinks a răspuns:

Pentru mine cartea care contine Vechiul si Noul testament poarta denumirea de Biblie. Uite si definitia de pe dexonline: bíblie sf [At: BIBLIA (1688) / Pl: ~ii / E: lat biblia] 1 Carte sacră a mozaismului și a creștinismului, cuprinzând Vechiul Testament și Noul Testament, acesta din urmă recunoscut doar de creștini Si: Sfânta Scriptură. 2 (Fig) Carte voluminoasă. 3 (Fig) Carte fundamentală a unei literaturi sau științe.

| AC4S4 a răspuns:

Adevărul nu are dată de expirare.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Biblia pentru mine este Cuvântul scris al lui Dumnezeu care ne descoperă viață lui Hristos si toată slava prezenta in acea viață.Mai descopera de asemenea, intr-un mod si mai desăvârșit caracterul lui Dumnezeu si standardul neprihănirii.

| chuckmanson a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Și cum știi asta?

| Irinel15123532 a răspuns:

1. Adevarul.
2. Bineinteles.
3. Nu este adevarat, nu s-a schimbat aproape nimic, aceleasi pacate vechi, doar numele s-au schimbat.
Depresie? Pe vremuri se numea lingoare.
Un om spunea asa, intr-un mod destul de direct, rog sa nu fie interpretat gresit, daca doreste cineva pot da si numele si articolul, spunea asa ''Diavolu tot aceleasi tactici are, nu planurile sunt noi, doar fraierii sunt altii, planurile sunt tot alea, dar are prospaturi de oameni''

| Helper07 a răspuns:

Biblia e Cuvantul lui Dumnezeu.

| Giovannni a răspuns:

O carte de povesti.