| EvangelineDS a întrebat:

Ce e cultura Rastafari? Ce presupune?

6 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Eu sunt adept al rastafarienizmul.

Rastafarienizmul nu inseamna doar consumul spiritual de ganja si muzica reggae, rastafarienizmul este viata.
Rasta duce un stil Ital ce provine din cultura Nyabinghi faci ''sport'' zilnic nu te hranesti cu chimicale si nici hrana moarta precum carnea.Traiesti in energie naturala si in armonie cu natura.
Ras Tafari suntem noi, fiindca noi il reprezentam pe Imparatul Ras Tafari iar tempul nostru este trupul nostru pentru asta trebuie ingrijit nu neaparat pe exterior ci cel mai important pe intrerior.
Ras Tafari este regele regilor leul iudei imparatul lumi care reprezinta egalitatea oamenilor (cea ce ne invata el) si puterea celui Negru.
Zion (Sion) este este Africa...
Rastafarienizmul nu vorbeste de putere, rasta vorbeste de iubire egalitate si pace...Este mai mult o filosofie, NU O RELIGIE! O cale de viata naturala simpla si pacifista.

www.facebook.com/RASTAROMANIA

| RAY a răspuns:

Ce mai faci?
cum aspus dragos asa este, e tot un fel de basme teiste

| EvangelineDS explică (pentru RAY):

Foarte bine, tu? Mersi pentru raspuns happy!

| dragos9234 a răspuns:

Respinge tot ce este nou.
Il cred pe un fost imparat incarnarea lu dumnezeu.

| dracu14 a răspuns:

Ei cred ca fostul imparat al Etiopiei Haile Selassie I a fost reincarnarea lui dumnezeu, numindu-l Jah.Plus de asta ei consuma canabis sub pretext religios
eu cel putin nu pot sa-i suport, au o atitudine ce ma scoate din sarite
pentru mai multe detalii http://en.wikipedia.org/wiki/Rastafari_movement