| Golyat18 a întrebat:

Ce e iudaismul? Cel mai bun ia funda!

Răspuns Câştigător
| Mclaren12 a răspuns:

Evreii de rând sunt probabil la fel de îndoctrinați cum sunt și creștinii, probabil cu excepția faptului că ei sunt învățați în școlile lor despre talmud unde este scris că evreii sunt superiori și că restul raselor umane au fost create de Yehova să-i servească pe evrei. Asta scrie în talmudul lor. Ce mai este scris este că la sosirea lui Mesia, fiecare evreu va avea 2800 de sclavi sau că un evreu poate ucide un ne-evreu de parcă ar fi un animal. Dr asemenea ei ne numesc "goyimi" și mulți zic că asta înseamnă"vite".
https://www.youtube.com/watch?v=NdwlzvPSjzw

6 răspunsuri:
| Mclaren12 a răspuns:

Religia evreilor.

| Golyat18 explică (pentru Mclaren12):

Asta stiam. Si ca nu cred in Isus dar vreau sa stiu daca respecta cu strictete legia lui Moise, desi nu cred trebuie sa omori sa aduci jertfe si multe altele ce cred ca nu se mai fac in zilele noastre

| Holiday a răspuns (pentru Golyat18):

"...dar vreau sa stiu daca respecta cu strictete legia lui Moise..."

Toate religiile, inclusiv iudaismul, se adapteaza timpurilor. Altfel dispar.

| Golyat18 explică (pentru Holiday):

Trist chiar voiam sa #cid c#rve cu pietre

| Holiday a răspuns (pentru Golyat18):

Intai circumcide-te si apoi mai vedem cum e treaba cu astelalte. Daca tot visezi la iudaism.

| Mclaren12 a răspuns (pentru Golyat18):

Evreii de rând sunt probabil la fel de îndoctrinați cum sunt și creștinii, probabil cu excepția faptului că ei sunt învățați în școlile lor despre talmud unde este scris că evreii sunt superiori și că restul raselor umane au fost create de Yehova să-i servească pe evrei. Asta scrie în talmudul lor. Ce mai este scris este că la sosirea lui Mesia, fiecare evreu va avea 2800 de sclavi sau că un evreu poate ucide un ne-evreu de parcă ar fi un animal. Dr asemenea ei ne numesc "goyimi" și mulți zic că asta înseamnă"vite".
https://www.youtube.com/watch?v=NdwlzvPSjzw

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Religie musulmana, off, pe ce lume traiesti?