| mentholinks a întrebat:

Ce e mai important in viata, mana sau piciorul? Creierul sau inima? Pai asa au ajuns crestinii astia obsedati de atentie si mai ales aprobare?

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Care crestini? sectancti nu sunt crestini parerea mea

| mentholinks explică (pentru RAY):

Sectantii se cred singurii crestini adevarati si se supara daca nu le aprobi credinta.

| RAY a răspuns (pentru mentholinks):

Eu mai fac cruce cand le vad, sa vezi cum fug de mine sau ce fata au cand vad

| AC4S4 a răspuns (pentru mentholinks):

Majoritatea crestinilor sunt sectanti.

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Nici atei nu sunt, din moment ce au credinta in dumnezeu si cred ca exista, ca credinta lor este diferita fata de fanatici religiosi, dogmatici nu inseamna ca ei nu sunt crestini

| wpetterssone a răspuns (pentru RAY):

Ce sunt sectanții? Cine sunt sectanții?

| RAY a răspuns (pentru wpetterssone):

Toate sectele aparute prin erezeie

| mentholinks explică (pentru AC4S4):

Ba nu. Majoritatea sunt catolici si apoi ortodocsi. Astia nu se numesc sectanti pentru ca au radacina in Biserica primara.

| AC4S4 a răspuns:

Ba da, secta este un subgrup dintr-o religie mare.
https://en.wikipedia.org/wiki/Sect

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Crestinismul este o secta a iudaismului?

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

A fost, oarecum. Dar s-a desprins din iudaism, deci nu mai este.

| Holiday a răspuns (pentru AC4S4):

Vezi, ai ajuns la vorba mea, Isus a fost de fapt un sectant.
Pe deasupra si schizofrenic, dar deocamdata e bine si atat.

| AC4S4 a răspuns:

Nu, Isus a fost iudeu.

| mentholinks explică (pentru AC4S4):

Mai precis a fost un fel de corcitura. Jumate iudeu jumate duh sfant sau naiba stie cum a ramas Maria insarcinata. Ea fiind o femeie normala e clar ca ovulul ei trebuia fecundat de un spermatozoid.

| wpetterssone a răspuns:

Căutați mai întâi regatul lui Dumnezeu.
Dacă o parte din tine se poticnește și vrea să facă un păcat, mai bine îți scoți acea parte decât să intri în Gheenă.

| RAY a răspuns (pentru wpetterssone):

Toata ziua vorbiti de pacate, dar le faceti, nu e cam aiurea, Romania o tara de crestini 99% din ei cred in iisus, Romania cea mai corupta tara din europa plus multe alte lucruri

| wpetterssone a răspuns (pentru RAY):

Ce legătură am eu cu România?