| AvalohAlyn a întrebat:

Ce e oare după moarte? V-ați întrebat vreodată? Ce ați aflat?

7 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Lumea nevăzută este (nu numai după moarte), știu eu sigur.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Nimic. Inexistenta

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este adevărat.

| DeyCj a răspuns:

Ipoteze există, dar și o dovadă cum că sufletul părăsește corpul.Deva vois-ul de exemplu sau revenirea după moarte clinică.

| Octavian199 a răspuns:

Mancare pentru viemi si bacterii. Nimic mai mult, a da, si nu mai existi.Ce, gainile mai exista dupa ce le mancam? Sau ajung in rai?

| AlexSalutir a răspuns:

Omul dupa ce moare vede lucruri din lumea cealalta pe care aprox 80% din cei de pe paman nu vad adica lumea spirituala. Copii puri sunt pana la varsta de 6/7/8 ani care vad parti din lumea spirituala mai mult sau mai putin "rude, entitati si tot ce este sub forma de spirit" Acestia isi pierd puritatea in cele mai multe cazuri din cauza unei proaste educatii ce ii face sa se schimbe la nivel psihic, emotional, prin calcifiere daca stii ce este asta si prin energia creatoare. Dovezi clare chiar daca nu am fost puri incat sa vedem la nivel spiritual este excesul de energie pe care il aveam, vise si nu ne era frig, de multe ori ne spunea mama sa ne imbracam cu ceva dar noi nu simteam frigul. Odata ce crestem ne indobitocim, pierdem lucruri importante ba chiar si daruri divine. Sa nu deviez prea mult de la subiect vreau sa spun ca lumea spirituala se poate vedea nu numai in cazul puritatii si a mortii ci si prin alte lucruri. Cauta "DrOvidiuDragosArgeseanu Extracorporalizarea si dedublarea" acolo vorbeste despre acest lucru care pentru multi pare imposibil dar care exista si se practica.

| Atlantic007 a răspuns:

Stim de cei care s-au trezit din moarte clinica.
dincolo poate fi rai sau iad. e la alegerea ta unde vrei sa te duci.