| Aihao19 a întrebat:

Ce e oare dupa moarte? Voi ce credeti?

8 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Depinde, Viata Vesnica sau Moartea a Doua.

| mentholinks a răspuns:

Prefer sa nu cred nimic. Astept si o sa vad sau nu ce va fi.

| Jardelin a răspuns:

Viata. Adevarata viata.

| PumpkinDoll a răspuns:

Nimic

Răspuns utilizator avertizat
| teo530 a răspuns:

Nu știu. Dupa biserică cica ne vedem toata viața, apoi Raiul și Iadul și în final ne judeca Dumnezeu după cum ne-am trăit viața și ne ducem ori în Iad ori în Rai.Dar mie îmi place varianta ca rămânem daca avem probleme și bântuim locul.Mi-ar placea sa bântui un loc câțiva ani și sa sperii oamenii, să le fie frica sa mai treacă pe acolo?

| Romanul86 a răspuns:

După moarte va fi înviere. Învierea nu înseamnă reîncarnare.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Moartea e ca un somn, dar stai linistit, te vei trezi la venirea a doua a lui Hristos - sa nu crezi ca esti in rai caci probabil au trecut sute de ani cat tu "dormeai".